Powstanie nowa ekranizacja Eragona

Powieść napisana przez nastolatka, którą na liście bestsellerów książkowych dla dzieci i młodzieży wyprzedził tylko Harry Potter i Zakon Feniksa. Brzmi jak idealny materiał na adaptację! O jakim tytule mowa? Oczywiście o Eragonie Christophera Paoliniego. Niestety pierwsza filmowa wersja debiutanckiej powieści amerykańskiego autora okazała się dużym rozczarowaniem. Fani sagi Dziedzictwo, nie porzucajcie jednak nadziei! 🙂 Powstanie nowa ekranizacja Eragona – tym razem będzie to serial produkcji Disney+.

Powstanie nowa ekranizacja Eragona

Eragon – cykl Dziedzictwo Christophera Paoliniego

Christopher Paolini nad pierwszą częścią sagi Dziedzictwo zatytułowaną Eragon zaczął pracować w wieku zaledwie 15 lat. Książka ukazała się 2 lata później i od razu okazała się być strzałem w dziesiątkę. Młodzi czytelnicy pokochali świat nakreślony przez rówieśniczego autora. O czym opowiada Eragon?

Tytułowy bohater pewnego dnia znajduje tajemniczo wyglądający niebieski kamień. Zabiera go do domu, gdzie szybko przekonuje się, że przyniósł ze sobą nie zwykłe świecidełko, a… smocze jajo, z którego wykluwa się szafirowa smoczyca. Między Eragonem a magicznym stworzeniem rodzi się szczególna więź: stają się związani magiczną mocą.

Wspólnie muszą stawić czoła wielu niebezpieczeństwom i czyhającym na życie smoczycy wrogom.

Nieudane pierwsze podejście do filmowej adaptacji

Pierwsza ekranizacja Eragona pojawiła się na ekranach kin w 2006 roku. Film wyprodukowała wytwórnia 20th Century Fox. Niestety film rozczarował zarówno krytyków, jak i fanów twórczości Christophera Paoliniego. Nie doczekał się kontynuacji.

Poniżej możecie obejrzeć trailer:

Eragon Dziedzictwo Christophrt Paolini

Powstanie nowa ekranizacja Eragona. Paolini scenarzystą

Tym razem prozę Christophera Paoliniego na mały ekran przeniesie Disney+.

Platforma planuje stworzyć serialową adaptację Eragona. Do ekipy twórców dołączył także Christopher Paolini, który będzie jednym ze scenarzystów.

Można się domyślać, że jeśli pierwszy sezon okaże się sukcesem, producenci sięgną po kolejne tomy cyklu Dziedzictwo.

***

Jeśli macie ochotę powrócić do książkowego oryginału, debiutancką powieść Christophera Paoliniego znajdziecie W TYM MIEJSCU.

 

Zobacz także: