Ekranizacja Dzieci krwi i kości

Ekranizacja Dzieci krwi i kości to z pewnością nie lada zaskoczenie, ale też doskonała wiadomość dla wszystkich tych, których zainteresowała książka. Dlaczego zatem zaskoczenie? Ponieważ tytuł ten stosunkowo niedawno pojawił się na polskim rynku. Natomiast sieć już obiegły informacje, że powieść, stworzona przez Tomi Adeyemi najprawdopodobniej doczeka się filmowej wersji. Zainteresowani? Koniecznie czytajcie dalej, by dowiedzieć się więcej!

Ekranizacja Dzieci krwi i kości – kilka informacji oraz opis fabuły

Obecnie mówi się o tym, że reżyserem filmu został Rick Famuyiw. Ponadto ma on też być jednym z producentów obrazu. Scenariuszem zaś zajmie się David Magee. Projekt ma powstać dla Fox 2000, którzy odpowiadają również za takie hity jak saga Zmierzch oraz Gwiazd naszych wina. Odbiorcy mogą więc w uzasadniony sposób spodziewać się naprawdę interesującego widowiska i filmowego hitu. Niestety, to na razie jedyne szczegóły, jakie ujrzały światło dzienne. Jeśli tylko pojawią się nowe informacje, od razu będziemy Was o nich informować.

Jeśli do tej pory nie było Wam po drodze ze wspomnianą książką, koniecznie nadróbcie zaległości. Gwarantujemy, że nie pożałujecie, zwłaszcza jeśli literatura młodzieżowa to jeden z Waszych ulubionych gatunków. O czym opowiada sama historia?

Kraina Orisza tętniła niegdyś życiem i magiczną mocą, jednak to już zamierzchła przeszłość. Teraz, pod rządami bezwzględnego władcy, magowie są ofiarami okrutnych prześladowań. Główna bohaterka, Zélie, straciła matkę. Natomiast jej lud stracił wszelką nadzieję na to, że kiedyś jeszcze będzie dobrze. W związku z tym, kiedy tylko nadarza się okazja, by pokonać monarchę, dziewczyna nie zamierza przepuścić szansy. Z pomocą zbuntowanej księżniczki planuje przechytrzyć następcę tronu, który chce położyć kres istnieniu magii.

Orisza to niebezpieczna kraina. Ponieważ to królestwo złowrogich śnieżnych lampartusów i mściwych duchów. Ale największym zagrożeniem dla Zélie jest ona sama. Musi bowiem zapanować nad własną mocą i coraz silniejszym uczuciem do wroga.

Ekranizacja Dzieci krwi i kości to jedna z tych produkcji, na którą my czekamy z niecierpliwością. A Wy?

Książkę Dzieci krwi i kości znajdziecie tutaj.