Nowa książka z serii Cormoran Strike Roberta Galbraitha Nowa książka z serii Cormoran Strike

Fani cyklu kryminałów autorstwa Roberta Galbraitha dość długo musieli czekać na kolejny tom przygód o ulubionym prywatnym detektywie. Dwa lata po premierze piątej części zatytułowanej Niespokojna krew, nowa książka z serii Cormoran Strike w Wielkiej Brytanii ukaże się już 30 sierpnia. Polskie wydanie natomiast trafi na rynek już jesienią!

Nowa książka z serii Cormoran Strike | Inne tomy cyklu na TaniaKsiazka.pl >>

Nowa książka z serii Cormoran Strike

W 2013 roku Robert Galbraith zadebiutował w literackim świecie kryminalną powieścią Wołanie kukułki. Nikt wtedy jeszcze nie wiedział, że pod tym pseudonimem kryje się znana i uwielbiana „matka” Harry’ego Pottera, J.K. Rowling. Autorka wypuszczając na rynek książkę dla dorosłych nie chciała, by czytelnicy kupili ją tylko ze względu na jej nazwisko. Szybko okazało się jednak, że bardzo dobrze odnalazła się w kryminalnych utworach, a jej męskie pisarskie alter ego zyskało swoich fanów. Od tamtej pory cykl urósł do pięciu powieści, a zdemaskowana Rowling wzbudza szacunek sprawnym poruszaniem się w różnych gatunkach.

The Ink Black Heart

O tym, że nowa książka z serii Comoran Strike w brytyjskich księgarniach pojawi się 30 sierpnia poinformował w swoich social mediach sam Robert Galbraith. Szósty tom będzie miał tytuł The Ink Black Heart, co w wolnym tłumaczeniu oznacza „czarne atramentowe serce”. Oficjalny tytuł przełożony na nasz język poznamy jednak dopiero jesienią, kiedy to Wydawnictwo Dolnośląskie wypuści na rynek polskie wydanie powieści.

Znamy również zarys fabuły. W tej części poznamy Edie Ledwell. Przerażona, zmęczona kobieta wpada do londyńskiego biura Cormorana i jego wspólniczki Robin. Błaga ich o rozmowę, jednak Ellacott odsyła ją z kwitkiem twierdząc, że nie jest w stanie jej pomóc. Sytuacja zmienia się w momencie, gdy dosłownie kilka godzin później przeczyta wstrząsająca wiadomość. Otóż ta sama Edie, której Robin nie chciała poświęcić uwagi, została zamordowana na cmentarzu Highgate. Wraz z chwilą jej śmierci Strike i Ellacott zostają wplątani w skomplikowaną sprawę, która ma większy zasięg, niż ktokolwiek mógłby się spodziewać. Para detektywów jest zmuszona podjąć działania wymagające od nich ogromnego wysiłku i maksymalnego zaangażowania.

W ramach serii Cormoran Strike dotychczas ukazały się:

Wszystkie znajdziecie pod tym linkiem.

Czytaj także: