Ekranizacje i adaptacje

Ekranizacja książki Johna Leake’a o seryjnym mordercy z Austrii

mordercaJohn Leake jest autorem książki Pisarz, który nienawidził kobiet. Podwójne życie seryjnego mordercy. Opisuje ona losy i historię pierwszego austriackiego seryjnego zabójcy. Jack Unterweger za zabójstwo młodej dziewczyny zostaje skazany w 1976 roku na dożywocie. W czasie pobytu w więzieniu zaczyna pisać swoją autobiograficzną powieść Czyściec. Napisał także serię opowiadań i kilka sztuk teatralnych. Swoją twórczością zdobywa uznanie elit i wiedeńskich intelektualistów. Następnie przyczyniają się oni do jego warunkowego zwolnienia w 1990 roku. Po 14 latach wychodzi na wolność i rozpoczyna pracę jako dziennikarz. Rok później w wiedeńskich mediach pojawiają się informacje o serii morderstw, które relacjonuje sam Jack Unterweger. Nikt nie przypuszczał, że te zabójstwa są dziełem dziennikarza i bestsellerowego pisarza.

Historia austriackiego pisarza i celebryty, prowadzącego podwójne życie, pojawi się na ekranach kin. Nie jest znana dokładna data premiery ekranizacji książki Johna Leake’a ale wiadomo, że jest już ona w fazie produkcji. Nad projektem pracują trzy studia filmowe: Storyscape Entertainment, DMC Films oraz Broad Green Pictures.

Wiadome jest także, kto zagra postać kontrowersyjnego dziennikarza i zabójcy 11 osób. W roli Jacka Unterwegera ujrzymy prawdopodobnie, niemiecko-irlandzkiego aktora, Michaela Fassbandera (Prometeusz, X-Men: Pierwsza klas). Producenci projektu Bob Cooper oraz Richard Saperstein wyrazili ogromne zadowolenie ze współpracy z jednym z najbardziej utalentowanych, dzisiejszych aktorów. Scenariusz do adaptacji książki Johna Leake’a Pisarz, który nienawidził kobiet. Podwójne życie seryjnego mordercy pisany jest przez Alexandra Dinelarisa, Nagrodzonego w 2014 roku Oscarem za scenariusz do filmu Birdman.