Ekranizacja książki Rozmowy z przyjaciółmi Sally Rooney. Kiedy premiera serialu? Ekranizacja książki Rozmowy z przyjaciółmi

Wszyscy miłośnicy młodzieżówek irlandzkiej pisarki Sally Rooney mają powody do radości. Już niedługo ukaże się bowiem ekranizacja książki Rozmowy z przyjaciółmi – serial na podstawie głośnego bestsellera jej autorstwa. Po bardzo udanej adaptacji jej książki pt. Normalni ludzie liczymy na to, że i tym razem twórcy filmowi staną na wysokości zadania i poczęstują nas wyśmienitą serią.

Ekranizacja książki Rozmowy z przyjaciółmi | Sprawdź na TaniaKsiazka.pl >>

Fot. Fragment zwiastuna serialu

Ekranizacja książki Rozmowy z przyjaciółmi. Kiedy premiera?

Sally Rooney to nie tylko jedna z najchętniej czytanych autorek powieści dla młodzieży. Jej historie inspirują również pasjonatów dziesiątej muzy, którzy na podstawie prozy Irlandki tworzą filmowe scenariusze. Serial będący adaptacją jej książki pt. Normalni ludzie odniósł spektakularny sukces. Docenili go nie tylko widzowie, ale również krytycy. Świadczy o tym aż 29 nominacji do ważnych nagród (w tym 2 do Złotych Globów, 4 do Emmy i 6 do BAFTA) czy 9 laurów zwycięstwa – m.in. IFTA 2021 w kategorii Najlepszy dramat telewizyjny.

Czy ekranizacja książki Rozmowy z przyjaciółmi powtórzy te osiągnięcia? Mamy taką nadzieję! A przekonać się o tym będziemy mogli już 15 maja, kiedy to serial trafi na platformę Hulu i kanał telewizyjny BBC Three. Wiadomo też, że nieco później seria pojawi się również w bibliotece HBO Max.

O czym będzie serial?

Rozmowy z przyjaciółmi to poruszająca opowieść o miłości. Jednak nie jest to cukierkowy romans. Uczuciom towarzyszą bowiem skomplikowane problemy i dylematy moralne, które prowadzą do poważnych kryzysów w związkach międzyludzkich. Głównym wątkiem książki i filmu są pogmatwane relacje Frances, jej przyjaciółki i zarazem byłej dziewczyny Bobbi z małżeństwem aktora Nicka i znanej dziennikarki Melissy.

Młodziutka, zaledwie dwudziestojedno letnia Frances jest błyskotliwą, inteligentną studentką i początkującą pisarką. W jej w miarę poukładane życie nagle wkrada się chaos, gdy zauroczona starszym żonatym mężczyzną nawiązuje z nim płomienny romans. Do tej pory stroniąca od uczuć dziewczyna poddaje się urokowi Nicka, nie zważając na konsekwencje. Niestety, życie to nie bajka i Frances niedługo będzie musiała się zmierzyć z następstwami swoich słabości.

Ekranizacja książki Rozmowy z przyjaciółmi – twórcy

Reżyserem serialu jest Lenny Abrahamson, który pełnił tę samą rolę przy produkcji Normalnych ludzi, za co w 2021 otrzymał Nagrodę IFTA. Warto zaznaczyć, że ma on również na swoim koncie nominację do Oscara za reżyserię filmu Pokój. Na ekranie zobaczymy natomiast Alison Oliver (Frances), Joego Alwyna (Nick), Sashę Lane (Bobbi) oraz Jemimę Kirke (Melissa).

Czekając na premierę serialu, obejrzyjcie zwiastun, który zapowiada serię:

Książkę Rozmowy z przyjaciółmi Sally Rooney znajdziecie w tym miejscu.

Czytaj także: