Filmy na podstawie książekThriller

Ekranizacja Wyrwy Chmielarza – ruszyły zdjęcia! Kto w obsadzie?

Ekranizacja Wyrwy Chmielarza - ruszyły zdjęcia! Kto w obsadzie

Czy mamy na pokładzie fanów mocnych ekranowych emocji? Jeśli tak, mam dla Was świetną wiadomość! Już w przyszłym roku do kin trafi ekranizacja Wyrwy Chmielarza. Kogo zobaczymy w obsadzie? Kto odpowiada za reżyserię? Sprawdźcie!

Ekranizacja Wyrwy Chmielarza - ruszyły zdjęcia! Kto w obsadzie

Ekranizacja Wyrwy Chmielarza. Reżyseria i scenariusz

Reżyserskie stery obejmie Bartosz Konopka, nominowany do Oscara za Królika po berlińsku. W swoim dorobku ma seriale takie jak W głębi lasu (na podstawie powieści Harlana Cobena pod tym samym tytułem), Zachowaj spokój (również adaptacja książki Cobena) i Skazana. O pracy nad adaptacją Wyrwy powiedział:

Jest w Wyrwie coś ważnego o świecie i o nas samych. Odnalazłem w tej historii pewne elementy, które zainteresowały mnie osobiście, czyli temat kondycji mężczyzn we współczesnym świecie, ich sposobu radzenia sobie w trudnych sytuacjach. To nie jest jednak opowieść tragiczna, o żałobie, czy traumie, ale o próbie wyjścia z niej. Intryga kryminalna służy tutaj do tego, by dać bohaterom powód do działania; bo jeśli stanie się coś złego nie powinniśmy zapadać się w smutku i żalu, a właśnie działać, iść dalej.

Scenarzystą filmu został Marcin Ciastoń, znany z Hiacynta. Wojciech Chmielarz na swoim instagramowym koncie nie omieszkał wyrazić zachwytów nad jego pracą:

Marcin wykonał niesamowitą robotę. Na podstawie mojej książki napisał adaptację, która równocześnie jest wierna, jak i dostosowuje treść powieści do wymogów filmowej adaptacji. To jest wielka sztuka. Po przeczytaniu scenariusza (pełniłem funkcję konsultanta) moja pierwsza myśl była taka, że ja bym tego lepiej nie zrobił. 

Film na podstawie Wyrwy Chmielarza – fabuła i obsada

Główny bohater Wyrwy, Maciej Tomski, w wyniku tragicznego wypadku samochodowego zostaje wdowcem. Policja ustala, że jego żona popełniła samobójstwo. Mężczyzna nie mogąc pogodzić się z jej stratą, próbuje ustalić, co wydarzyło się naprawdę. Dlaczego wypadek miał miejsce pod Mrągowem, skoro Janina miała jechać do Krakowa? Stopniowo Tomski coraz bardziej przekonuje się, że jego żona ukrywała przed nim niejedną tajemnicę.

Na ekranie w roli Macieja Tomskiego zobaczymy Tomasza Kota, Karolinę Gruszkę jako Janinę oraz Grzegorza Damięckiego jako Wojnara.

Wśród nazwisk w obsadzie wymieniani są także Olga Bołądź, Maria Pakulnis, Roman Gancarczyk i Konrad Eleryk.

Zdjęcia z planu

Autor podzielił się z fanami pierwszymi zdjęciami z planu:

Ekranizacja Wyrwy – kiedy premiera?

Za produkcję filmu odpowiadać będzie Wiernik Pro, we współpracy z Canal+ i Kino Świat.

W 2023 roku film ma trafić najpierw do kin, później będzie dostępny na platformie streamingowej Canal+.

Jeśli nie możecie się doczekać premiery lub chcecie nadrobić lekturę, Wyrwę Wojciecha Chmielarza możecie zamówić W TYM MIEJSCU.

Zobacz także: