Królowa głodu - horror od Chmielarza Królowa głodu

Pan Wojciech Chmielarz to wie, jak zaskoczyć swoich fanów! Skąd ten wniosek? Bowiem jego najnowsza powieść nie ma nic wspólnego z tym, co pisał do tej pory. Tym razem autor przygotował czytelnikom wysmakowany mariaż horroru, science fiction, westernu i fantasy ze szczyptą postapokalipsy. Z tej feerii gatunków zrodziła się Królowa głodu, która już 23 lutego pojawi się w księgarniach nakładem Wydawnictwa Marginesy.

Królowa głodu Sprawdź na TaniaKsiazka.pl >>

Królowa głodu Wojciecha Chmielarza – ale horror!

Królowa głodu Wojtka Chmielarza trafi w nasze ręce dopiero pod koniec lutego, ale już wiemy, na co konkretnie będziemy (zmuszeni) tyle czekać! Zagłębiając się w opis fabuły, trzeba przyznać, że zapowiada się naprawdę nietuzinkowa czytelnicza podróż. Co takiego zatem przygotował nam pisarz?

Dawne tereny Księstwa Kuźni Zachodu to ponury pas ziemi niczyjej. Dwadzieścia lat temu zostało zdradzone i opuszczone przez sojuszników i padło pod naporem sił Korporacji. Ludzi pamiętających czasy wojny pozostała zaledwie garstka. Ci, którzy cudem przeżyli rzeź, padli ofiarą głodu, nieuleczalnej zarazy i olbrzymich żlebodźwiedzi, czających się w okolicznych lasach. Ruiny państwa są teraz domem głównie dla poszukiwaczy patroszących okolicę w pogoni za rzadkim i cennym kruszcem o wyjątkowych właściwościach – żywmetalem. To przez nią ludzie wpadają w obłęd i tracą zdrowy rozsądek na myśl o szybkim bogactwie.

Misja tajemniczego Holendra

Właśnie tu przybywa młody Holender Bram Hyugens. Dziwne jest to, że nikt mu nie towarzyszy, nie ma bagażu, karawany i przede wszystkim – żadnego sprzętu do wydobywania żywmetalu! Kompletnie nie chce zdradzić o tym, co go sprowadza, kto go przysłał do osady, która żyje z pozyskiwania kruszcu. Ale w sumie to milczenie nikogo nie zdumiewa, ponieważ nikt nie słynie tu z otwartości.

Wspomniana miniona wojna to skutek chaosu, który wybuchł po apokalipsie. Bram ma teraz misję, od której zależy przyszłość dawnego księstwa i jego mieszkańców. Z czasem przekona się, że wszyscy tu mają sekrety i że niektóre z nich są śmiertelnie groźne… Nie będzie miał łatwo. Zwłaszcza że lokalny szeryf nie zamierza mu nic ułatwiać, a w głębi lasu budzi się nowa potężna siła żądna zemsty i ludzkiego mięsa.

Przedpremierowy egzemplarz książki Królowa głodu możesz zamówić w tym miejscu.

Czytaj także: