Eragon powraca

Eragon powraca – chodzi tu oczywiście o słynną serię fantasy pt. Dziedzictwo, której autorem jest Christopher Paolini. Jak się okazuje, książki doczekały się nowego wydania. A gdyby tego było mało, już 17 października 2019 roku światło dzienne ujrzy zupełnie nowa powieść z tego świata pt. Widelec, wiedźma, smok. Opowieści ze świata Alagaesii. W związku z tym powody do zadowolenia mają wszyscy wielbiciele twórczości Paoliniego, jak i miłośnicy literatury fantasy. Poza tym cieszyć się może każdy, kto interesuje się literaturą młodzieżową.

Warto tutaj również wspomnieć, że seria Christophera Paoliniego przez długi czas znajdowała się na listach bestsellerów New York Timesa. Nad pierwszą książką zaczął pracować w wieku zaledwie 15 lat. Poza tym Eragon znajdował się na szczycie listy najlepiej sprzedających się książek dla dzieci i młodzieży. Wyprzedziła go jedynie piąta część przygód Harry’ego Pottera.  Tym samym, jeśli do tej pory nie było Wam po drodze z twórczością tego pisarza, dziś macie idealną okazję, by nadrobić zaległości.

Eragon powraca

Eragon powraca – Widelec, wiedźma, smok. Opowieści ze świata Alagaesii

Czego spodziewać się po najnowszej książce autora? Zbiór ten zawiera trzy oryginalne opowiadania, których akcja rozgrywa się w Alagaesii. Są one połączone narracją o dalszych losach Eragona. Do tego fragmenty z pamiętnika niezapomnianej czarownicy i wróżki, zielarki Angeli. Napisane przez Angelę Paolini, która zainspirowała swojego brata do stworzenia tej niezwykłej postaci.

Minął rok od dnia, gdy Eragon opuścił Alagaesię, szukając idealnego domu dla nowego pokolenia Smoczych Jeźdźców. W związku z tym teraz zmaga się z niekończącą serią obowiązków i problemów. Budową ogromnej twierdzy, zdobywaniem zapasów, strzeżeniem smoczych jaj i łagodzeniem tarć między wojowniczymi Urgalami i wyniosłymi elfami. Dopiero wizja, zesłana przez Eldunari, niespodziewani goście i porywająca urgalska legenda pozwalają mu nieco odpocząć i spojrzeć na wszystko z nowej perspektywy.

Książkę pt. Widelec, wiedźma, smok. Opowieści ze świata Alagaesii znajdziecie tutaj.

Eragon powraca – wznowienie

Opowieść stworzona przez Paoliniego toczy się w magicznym świecie o nazwie Alagaesia. Eragon, tytułowy bohater, to młody chłopak, który pewnego dnia znajduje tajemniczy, niebieski kamień i zabiera go do domu. Kamień ten okazuje się jednak być czymś zupełnie innym, niż przypuszczał chłopak. To smocze jajo, z którego wykluła się szafirowa smoczyca. Pomiędzy chłopcem a smoczycą rodzi się wyjątkowa więź, stają się związani magiczną mocą. Poza tym więź pomiędzy nimi jest tak silna, że staje się wręcz nieprzewidywalna. Od tej pory Eragon i Saphira muszą stawić czoła wielu niebezpiecznym przygodom. A przede wszystkim uniknąć osób, które chcą schwytać smoczycę. Para przyjaciół musi uratować magiczną krainę od zagłady.

Wznowioną serię Dziedzictwo znajdziecie tutaj.

Warto również wspomnieć, że na podstawie powieści Christophera Paoliniego, pt. Eragon powstał film fantasy, który swoją światową premierę miał 13 grudnia 2006 roku. Produkcja była dostępna także w Polsce.