Literatura pięknaPolecamyZapowiedzi i nowości

Ewangelia Dzieciństwa – pierwsza książka Lydii Millet w języku polskim!

Ewangelia Dzieciństwa - pierwsza książka Lydii Millet w języku polskim! Ewangelia dzieciństwa

Pod koniec stycznia za sprawą Wydawnictwa Echa w naszym kraju ukazała się pierwsza powieść przełożona na język polski finalistki Pulitzera i autorki dwukrotnie nominowanej do National Book Award, Lydii Millet. Jej Ewangelia dzieciństwa to światowy bestseller – nareszcie dostępny dla polskich czytelników. Sięgnij po tę książkę i odkryj sekrety konfliktu między pokoleniowego. Dowiedz się, czy istnieje sposób, by go w ogóle rozwiązać?

Ewangelia dzieciństwa Sprawdź na TaniaKsiazka.pl >>

Ewangelia Dzieciństwa

Millet zjadliwie oddaje samozadowolenie starszych pokoleń w obliczu apokalipsy oraz słuszny gniew, wytrwałość i praktyczne podejście młodych.

~ New Yorker

Powieść Ewangelia Dzieciństwa Lydii Millet rozpoczyna się od wyjazdu dorosłych do domku letniskowego. Planują spędzić przyjemny czas, więc na miejscu rozluźniają się, dyskutują na różne tematy, śpiewają i popadają w stany otępienia alkoholowego. Wszystko byłoby w porządku, gdyby nie fakt, że wśród głośnych, pijanych dorosłych przemykają ich dzieci. Czy dobrze jest zabierać swoje pociechy na takie zakrapiane spotkania towarzyskie? Zdania są podzielone. Jednak bez znaczenia jest odpowiedź, ponieważ jedenaścioro dzieci już jest na miejscu. Wśród nich jest Eva, która najchętniej oddaliłaby się jak najdalej od tego miejsca.

Względy spokój szybko zostaje zaburzony, ponieważ nadciąga zapowiadany wcześniej huragan. Gwałtowna burza niszczy znaczną część posiadłości i dopiero w obliczu w obliczu tych okoliczności zaczynają ujawniać się ogromne różnice między pokoleniami. Po obu stronach, dzieci i dorosłych, pojawiają się diametralnie odmienne przekonania odnośnie zachowania w takiej sytuacji. Uciekać i ratować życie, czy może walczyć z żywiołem i próbować ratować to, co zostało?

Lydia Millet na podstawie opisanych wydarzeń ujawniła problemy współczesnego świata. Stworzyła mroczną, fascynującą powieść obnażającą przepaść między dorosłymi i dziećmi i zwróciła uwagę na to, że chyba nie ma sposoby na to, by rozwiązać zaostrzający się konflikt. Mamy tu do czynienia ze skrajnymi postawami: samozadowoleniem dorosłych w obliczu armagedonu  i buntem, gniewem oraz praktycznością młodych ludzi.

Książkę Ewangelia Dzieciństwa znajdziesz w tym miejscu.

Czytaj także: