Suka Pilar Quintany - zapowiedź kolumbijskiego bestsellera Suka Pilar Quintany

Lubicie książki zachwycające gęstą, duszną i niepokojącą prozą? Koniecznie zapiszcie sobie datę 9 lutego – dzień premiery powieści Suka Pilar Quintany. Ta jedna z najbardziej cenionych i popularnych pisarek Ameryki Łacińskiej otrzymała za to dzieło prestiżową nagrodę Biblioteca de Narrativa Colombiana 2018. Książka znalazła się również w gronie nominowanych do National Book Award 2020. Docenili ją nie tylko krytycy, ale również czytelnicy. Sprzedała się w ogromnej liczbie egzemplarzy i zyskała status kolumbijskiego bestsellera. Teraz trafiła do Polski. Czy tu też ma szansę na sukces?

Suka Pilar Quintany na TaniaKsiazka.pl >>

Suka Pilar Quintany

Suka Pilar Quantiny to poruszająca opowieść o niespełnionych marzeniach, niezaspokojonych pragnieniach i tęsknocie za miłością. I o losie, który jest przeszkodą do realizacji planów. Główna bohaterka imieniem Damaris żyje wraz z mężem w chacie na kolumbijskim wybrzeżu Pacyfiku. Scenerią ich codzienności jest amazońska puszcza, morza i góry – krajobrazy równie piękne co niebezpieczne. Małżeństwo żyje na granicy ubóstwa ledwo wiążąc koniec z końcem, podobnie jak ich sąsiedzi. Każdy kolejny dzień jest wyzwaniem.

Damaris miała w życiu jedno marzenie. Od zawsze pragnęła być matką, jednak mimo wielu lat prób, wyrzeczeń i kuracji nie mogła zajść w ciążę. Pewnego dnia postanawia przygarnąć małą suczkę, której daje na imię tak, jak zamierzała nazwać rodzoną córkę. Pojawienie się zwierzęcia diametralnie odmienia jej życie. Autorka snując swoją opowieść daje czytelnikowi do zrozumienia, że zew natury jest nieubłagany, a ludzkie i zwierzęce instynkty – niezmierzone.

Opinie o książce Suka Pilar Quntiny

Piękna i bezlitosna opowieść. Już nigdy nie pogłaszczę mojej suki, nie wspominając prozy Quintiny.

Joanna Bator

Pilar Quintina stawia ważkie pytania o (bez)granice macierzyństwa, w miejscu, gdzie przyroda dyktuje warunki, koi promieniami słońca, a innym razem odsłania martwe ciała. To intensywna opowieść o stracie, pragnieniach i o tym, czy można być matką, będąc bezdzietną.

Georgina Gryboś-Szczepanik, Literacka Kavka

>> Czytaj darmowy fragment powieści <<

Książkę Suka Pilar Quintany możecie zamówić w tym miejscu.

Czytaj także: