Fałdka czasuFałdka czasu jest powieścią napisaną przez Madeleine L’Engle. Niedługo o książce może stać się głośno. Dlaczego? Ponieważ do kin ma trafić adaptacja owej historii pt. A Wrinkle In Time. O role w produkcji starają się już dwie aktorki, Reese Witherspoon oraz Mindy Kaling. Pierwsza znana jest m. in. z filmu Spacer po linie, za udział w którym otrzymała Oscara. Natomiast druga na swoim koncie ma sukces związany m. in. z serialem Świat według Mindy. Nad reżyserią adaptacji powieści Fałdka czasu czuwać będzie Avy DuVernay, która odpowiedzialna jest za powodzenie filmu Selma.

Fałdka czasu to historia o…

…dwójce rodzeństwa, które postanawia wybrać się do lasu. Meg Murry wraz z młodszym i niezwykłym braciszkiem, Charlesem Wallacem trafiają na opuszczony domek. Okazuje się, że ta pozornie zwykła wyprawa zmieni się w przygodę ich życia. Tak samo niesamowitą jak i niebezpieczną. Trafią razem w bezmiar kosmosu chcą dowiedzieć się, dlaczego ich ojciec zniknął. A w tle wszystkich niezwykłych przygód rodzeństwa stać będą trzy nieco dziwaczne damy. Czy będą miały one wpływ na dalsze losy bohaterów?

W filmowej adaptacji, Reese Witherspoon miałby wcielić się w rolę Pani Whatsit. Pociesznej babci, która okazuje się być byłą boską istotą. Natomiast Mindy Kaling u boku koleżanki po fachu stanęłaby jako Pani Who – kobieta ceniąca sobie nader wszystko literaturę.

Za adaptację odpowiadać będzie studio Disneya. Natomiast scenariuszem zajmie się Jennifer Lee. To ona odpowiada za sukces związany z głośną, dziecięcą produkcją Kraina lodu.