Festiwal Literacki Patrząc na Wschód

Festiwal Literacki Patrząc na Wschód już od pięciu lat odbywa się na Suwalszczyźnie, na styku Wschodu i Zachodu. I cieszy się ogromnym zainteresowaniem wszystkich miłośników wydarzeń kulturalnych, a przede wszystkim czytelników z regionu i całej Polski. Magicznego klimatu całemu wydarzeniu nadaje pobliski Wigierski Park Narodowy, jednak nie tylko krajobrazy ściągają tu uczestników. Od lat na tych terenach krzyżują się języki, religie, nacje i kultury. Pomysłodawcami tego przedsięwzięcia są Piotr Malczewski, fotograf i podróżnik oraz Piotr Brysacz, dziennikarz, autor m.in. zbioru wywiadów Patrząc na Wschód. Przestrzeń, człowiek, mistycyzm. Jesteście ciekawi, czego możecie spodziewać się po tym wydarzeniu? Koniecznie czytajcie dalej!

Festiwal Literacki Patrząc na Wschód

Festiwal Literacki Patrząc na Wschód – kilka informacji

Festiwal rozpoczyna się w Budzie Ruskiej 16 nad Czarną Hańczą i potrwa od 14 do 17 sierpnia 2019 roku. Jak co roku gośćmi festiwalu będą podróżnicy, dziennikarze, reporterzy i filmowcy związani ze Wschodem.  W związku z tym w tegorocznej edycji udział wezmą m.in.: Małgorzata Szejnert, Beata Hyży-Czołpińska, Jędrzej Morawiecki, Marcin Meller, Krzysztof Kiziewicz, Ilona Wiśniewska czy Anna Komińska. Wraz ze spotkaniami można spodziewać się premier filmowych oraz literackich, spacerów literackich czy pokazu slajdów. Poza tym będą również dostępne stanowiska z rękodziełami i kiermasze książek. Znajdzie się także coś dla ciała, obiady, dania kuchni regionalnej czy kawa, herbata i lody. Także każdy smakosz znajdzie coś dla siebie. Poza tym przewidziane są dodatkowe atrakcje, takie jak kąpiel w ruskiej bani czy w Czarnej Hańczy.

Ponadto warto tutaj wspomnieć, że na festiwalu swoje stanowisko będzie miała również TaniaKsiazka.pl, która została jednym z mecenasów wydarzenia. W związku z tym uczestnicy na ich stanowisku spotkają przedstawicieli księgarni na specjalnym punkcie oraz znajdą tam książki bliskie tematyce poruszanej podczas rozmów z autorami. A wszystko to oczywiście w atrakcyjnych cenach.

Festiwal Literacki Patrząc na Wschód to bez wątpienia wydarzenie warte odwiedzenia. Dajcie nam znać, czy się na nie wybieracie! Tutaj znajdziecie więcej informacji na temat całego przedsięwzięcia.