Black Mirror - sprawdź na TaniaKsiazka.pl

Książka Black Mirror z pewnością ucieszy wszystkich fanów niezwykle popularnego serialu, dostępnego na platformie Netflix. Poza tym to również dobra wiadomość dla tych, którzy od ekranowych historii wolą te spisane na papierze. Warto tutaj jednak dodać, że dzisiejsza propozycja to dość niecodzienne posunięcie. Ponieważ bardzo rzadko zdarza się tak, że w pierwszej kolejności powstaje serial, a później na jego podstawie pisana jest książka. Ale tak właśnie jest w przypadku produkcji Black Mirror. Popularność serialu najprawdopodobniej przerosła oczekiwania samych twórców. A teraz postanowiono, że historia mogłaby trafić do jeszcze szerszego grona odbiorców za sprawą książki. Jesteście ciekawi, co z tego wyjdzie?

Książka Black Mirror - sprawdź na TaniaKsiazka.pl

Książka Black Mirror – kilka słów o projekcie

Wspomniany dziś serial już od pierwszego sezonu zbiera mnóstwo pozytywnych opinii i recenzji wśród widzów, blogerów i krytyków. W związku z tym jest duża szansa, że adaptacja książkowa tej historii będzie cieszyć się równie dużym zainteresowaniem i uznaniem. O czym opowiada produkcja? Odbiorcy mogą przekonać się z serialu, jak zgubna potrafi być nowa technologia. Ponieważ społeczeństwo coraz bardziej uzależnia się od produktów cyfrowych, asystentów elektronicznych, Internetu czy smartfonów. Jednak praktycznie nikt nie zadaje sobie pytania, jak wielkie może być to zagrożenie w przyszłości.

Widzowie w każdym odcinku mogą zobaczyć alternatywną wersję przyszłości, w której zwykli ludzie cierpią ze względu na ograniczenia, wprowadzone przez marki nowych technologii. Warto też dodać, że chociaż serial prezentuje sytuacje dość ekstremalne, to są one mocno wzorowane na problemach współczesnych ludzi.

Co wiemy o książce? Jej autorem został Fabio Chiusi, który udowodni czytelnikom, że serialowe science fiction to tak naprawdę rzeczywistość. Chiusi zaprezentuje również, jak wygląda obecnie człowiek w świecie nieustannej inwigilacji. Na polskim rynku powieść pojawi się za sprawą Wydawnictwa Dolnośląskiego. Niestety jak na razie oficyna nie podaje więcej informacji, choćby przewidywanej daty premiery. Poza tym wiemy również, że książka w żadnym wypadku nie będzie adaptacją serialu. Będzie to raczej odpowiedź na wizje scenarzystów, przedstawione w produkcji.

 Kiedy tylko książka Black Mirror pojawi się w sprzedaży, damy Wam o tym znać. Tymczasem napiszcie, czy oglądacie serial oraz, co sądzicie o książkowej wersji tej historii?