Kapitan Majtas - zobacz na TaniaKsiazka.pl

Film na podstawie książek Dave’a Pilkeya to doskonała informacja dla najmłodszych Czytelników oraz ich rodziców. Mowa tu oczywiście o słynnej serii pt. Kapitan Majtas. Jeśli pierwszy raz słyszycie o tym zabawnym tytule, nic straconego. Przybliżymy Wam wszystkie szczegóły! Dodamy jeszcze tylko, że są to książki, które bez wątpienia spodobają się wszystkim małym odbiorcom. Warto więc mieć je w domowej biblioteczce, zwłaszcza, że historia bohatera w majtasach pojawiła się niedawno również w polskich kinach. Dajcie się porwać zabawnej historii, która przypadnie do gustu nie tylko dzieciom, ale i dorosłym.

Film na podstawie książek Dave’a Pilkeya Kapitan Majtas - zobacz na TaniaKsiazka.pl

https://naekranie.pl/wp-content/uploads/2016/08/kapitan-majtas-275×400.jpg

Film na podstawie książek Dave’a Pilkeya – kilka szczegółów

Premiera filmu w Polsce miała miejsce 21 lipca bieżącego roku. To właśnie z tej okazji w księgarniach pojawiły się wznowione przygody Kapitana Majtasa. Takie działanie obejmuje przede wszystkim cztery pierwsze części, na których podstawie stworzono ekranizację. Za reżyserię filmu odpowiedzialny jest David Soren, producentami są: Deborah Forte i Damien Simonklei. Nad scenariuszem projektu czuwał sam Dav Pilkey.

O czym zaś opowiada sama historia i kim jest Kapitan Majtas? Głównymi bohaterami jest dwójka najlepszych przyjaciół, George Beard i Harold Hutchins. Wspólnie uczęszczają do czwartej klasy szkoły podstawowej, gdzie dzielą jedną ławkę. Jest jeszcze coś, co łączy tę dwójkę. Wolny czas uwielbiają spędzać w domku na drzewie, gdzie tworzą komiksy o Kapitanie Majtasie. Nieoczekiwanie głównym bohaterem tworzonych przez chłopców opowieści staje się wredny dyrektor ich szkoły. Kiedy mężczyzna grozi, że przeniesie jednego z nich do innej klasy, przyjaciele hipnotyzują go. W wyniku tego mężczyzna zaczyna myśleć, że jest Kapitanem Majtasem.

Warto tutaj wspomnieć, że pierwsza książka miała swoją premierę już w 1997 roku. Do tej pory serię przetłumaczono na ponad 20 języków i sprzedano w nakładzie liczącym 80 milionów egzemplarzy.

Wszystkich, którzy do tej pory nie mieli jeszcze okazji zapoznać się z historią stworzoną przez Dave’a Pilkeya, zachęcamy do nadrobienia zaległości. Książki autora znajdziecie tutaj. Koniecznie zaopatrzcie się w nie, zanim powędrujecie do kina! Przypominamy, że film na podstawie książek Dave’a Pilkeya możecie obejrzeć już od 21 lipca. Gwarantujemy dobrą zabawę nie tylko najmłodszym Czytelnikom.