Film o Shirley Jackson

Film o Shirley Jackson to nie lada gratka dla wszystkich miłośników twórczości amerykańskiej autorki. To właśnie jej czytelnicy na całym świecie zawdzięczają m.in. takie tytuły jak Nawiedzony dom na wzgórzu czy Zawsze mieszkałyśmy w zamku. Ponadto powody do zadowolenia mają również wielbiciele thrillerów i mrocznych produkcji. Ponieważ do tego gatunku zaliczany jest film pt. Shirley, o którym dziś mowa. Jesteście ciekawi, czego możecie się spodziewać po produkcji? Koniecznie czytajcie dalej, by dowiedzieć się więcej!

Film o Shirley Jackson

Film o Shirley Jackson

Zapowiedź oraz kilka słów o produkcji

Na początku warto tutaj wspomnieć, że film to ekranizacja książki o tym samym tytule, napisanej przez Susan Scarf Merrell. Na uwagę zasługuje też fakt, że historia w niej przedstawiona nie wydarzyła się naprawdę. Jednak twórcy filmu postanowili przemycić w produkcji wiele faktów z życia Shirley Jackson. Główną rolę zagra Elisabeth Moss, która tak oto mówi o najnowszym projekcie:

Są rzeczy, szczególnie dotyczące związku Stanleya i Shirley, które moim zdaniem oddaliśmy poprawnie. Byli zakochani w sobie, szanowali się i podziwiali nawzajem. Było dla nas bardzo istotne, żeby to zobrazować, a nie tylko podszywać się pod kogoś. Naprawdę chcieliśmy uchwycić tę esencję.

Za reżyserię odpowiedzialna jest Josephine Decker. Poza tym na ekranie obok Moss pojawią się także: Michael Stuhlbarg (jako Stanley), Logan Lerman (jako Fred) i Odessa Young (jako Rose). Film w Stanach Zjednoczonych zapowiadany jest na 5 czerwca 2020 roku. Zostanie on udostępniony w formie VOD, a także w kinach Shirleysamochodowych.

O czym opowiada sama historia? Shirley Jackson i jej mąż profesor college’u Stanley Hyman pod swój dach przyjmują młodą parę. Fred Nemser zostaje zatrudniony jako asystent Stanleya, natomiast jego ciężarna żona, Rose, zostaje w domu. Shirley jest właśnie w trakcie pisania nowej powieści. W związku z tym prowadzi prywatne śledztwo w sprawie zaginięcia studentki uczącej się w szkole, w której wykłada jej mąż. Nowi lokatorzy jednak zaburzają jej rytm pracy i wzmagają napięcie między małżonkami. Już wkrótce zaczynają oni bezlitosną zabawę kosztem młodej pary, której zapewnili schronienie.

Dajcie znać, czy film o Shirley Jackson to produkcja, na którą czekacie. Poniżej prezentujemy Wam jego zwiastun. Tymczasem wszystkich zainteresowanych twórczością Shirley Jackson, odsyłamy tutaj.