Film Szeptem

Od czterech lat trwają dyskusje, kiedy w kinach pojawi się w końcu film Szeptem na bazie bestsellerowych książek Young Adult Fantasy Becci Fitzpatrick. Wszystko wskazuje na to, że czekanie fanów serii wkrótce dobiegnie końca. Właśnie ogłoszono odtwórców głównych ról. Będą to:  Liana Liberato i Wolfgang Novogratz. Na razie data premiery pierwszego filmu z cyklu nie jest znana.

Szeptem - kup na TaniaKsiazka.pl

Film Szeptem na miarę Zmierzchu?

Szeptem to obok Zmierzchu jedna z najpopularniejszych serii Young Adult Fantasy. Tak, jak w książkach Stephenie Meyer bohaterami były wampiry, tak tutaj są nimi upadłe anioły. Nie bez powodu wspominałam o serii Zmierzch, ponieważ Szeptem idealnie trafia w gust fanów tej serii. Czy ekranizacja powtórzy sukces filmów z Edwardem i Bellą? Zobaczymy. Sama swego czasu przeczytałam wszystkie cztery tomy Szeptem i wspominam je bardzo dobrze. Jeżeli jeszcze nie macie na koncie tych książek, gorąco polecam. Spodobają się fanom Cassandry Clare, wspomnianej Stephenie Meyer czy Holly Black. I oczywiście fanom Angelfall.

Film Szeptem – o czym będzie?

Źródło: Goodreads

Odtwórczyni głównej roli w ekranizacji, Liana Liberato wcieli się w Norę Grey. Bohaterka uczęszcza do liceum i  wiedzie typowe życie nastolatki. Wszystko się zmienia, kiedy jeden z nauczycieli przydziela Norę do wspólnego projektu z tajemniczym Patchem. Chłopak niemal od razu zwraca uwagę dziewczyny. Jest nie tylko bardzo przystojny, ale otacza go także aura tajemniczości i niebezpieczeństwa. I chociaż Nora wie, że nie powinna, nie potrafi przestać o nim myśleć.

Wszystko, co dzieje się wokół Patcha… jest dziwne. Jakby tego było mało, wkrótce Nora nie może oprzeć się wrażeniu, że tajemniczy chłopak z klasy jest wszędzie, gdzie się obejrzy i że ciągnie ją do niego, jak ćmę do ognia.  Okaże się, że Patch nie jest zwykłym człowiekiem, a Nora znajdzie się w samym centrum batalii, o której istnieniu nie miała pojęcia. Jej życie może zależeć od tego, po której ze stron się opowie.

Film Szeptem – szykuje się hit kinowy?

Seria Szeptem (Hush, Hush) sprzedała się na całym świecie w ponad 200 tysiącach egzemplarzy, została przetłumaczona na 13 języków i znalazła się na liście bestsellerów New York Times’a. Niewątpliwie zapewniła autorce sławę i rozpoznawalność.

Reżyserem filmu będzie Kellie Cyrus, a producentami: Claude Dal Farra, Brice Dal Farra iBrian Keady z BCDF Pictures oraz Irfaan Fredericks z Kalahari Film & Media. Cała sprawa wygląda więc bardzo poważnie i w końcu jest bardzo duża szansa, że adaptacja stanie się faktem. Trzymam kciuki. Wybierzecie się na film?
Ja – tak. 🙂

W serii ukazało się: Szeptem, Crescendo, Cisza, Finale.