Bracia KaramazowFiodor Dostojewski to twórca, którego nie trzeba bliżej przedstawiać. Jeśli jednak gdzieś umknął wam ten pisarz to przypominamy, że jest to autor takich potężnych powieści jak Zbrodnia i kara, Biesy czy Bracia Karamazow. Warto tutaj wspomnieć, że ojczyzną Dostojewskiego jest Rosja. To wszystko jest istotne w kontekście nadchodzących wydarzeń i kilku informacji, które z tej okazji przygotowaliśmy specjalnie dla was.

Fiodor Dostojewski i rodzina

Czy wiedzieliście, że krewny słynnego pisarza wciąż żyje? Choć trzeba przyznać, że to wcale nie łatwa egzystencja. Człowiek wciąż jest w cieniu swojego słynnego kuzyna. Chodzi tutaj o Aleksieja Dostojewskiego, który jest obecnie kapitanem żeglugi śródlądowej. I nikogo z pewnością nie zdziwi, że jako praprawnuk Fiodora, uwielbia czytać książki. Nie powinien też dziwić fakt, że Aleksiej jako wzorowy obywatel Rosji uwielbia Putina i uważa go za wspaniałego przywódcę. Mężczyzna to jedyny żyjący do dziś potomek wielkiego pisarza. Chociaż Fiodor Dostojewski miał dwie córki i dwóch synów to żadna z dziewczyn nie miała dzieci a jeden z synów, Aleksiej zmarł mając zaledwie trzy lata. Natomiast drugi syn autora doczekał się dwóch potomków. I to właśnie jeden z nich jest ojcem kapitana Aleksieja.

Dlaczego o tym wszystkim wspominamy? Ponieważ już za 4 lata Rosja będzie świętować 200. Rocznicę urodzin Fiodora Dostojewskiego. A wszystko wskazuje na to, że w tym czasie prezydentem państwa nadal będzie Władimir Putin. W zeszłym roku powołał on specjalny komitet organizacyjny Roku Dostojewskiego. To pozwala przypuszczać, że impreza będzie wykonana z niezwykłym rozmachem.

Ponieważ Aleksiej Dostojewski jest zdeklarowanym miłośnikiem Putina i krewnym pisarza, z pewnością może spodziewać się oficjalnego zaproszenia na ową uroczystość. Zresztą, jak cała rodzina Dostojewskich. Warto tu zaznaczyć, że żyje jeszcze kilku członków, w tym ojciec Aleksieja – Dimitrij. Jak twierdzą, spodziewają się w niedalekiej przyszłości, iż doradca prezydenta do spraw kultury skontaktuje się z nimi w związku ze zbliżającą się rocznicą.

Twórczość Dostojewskiego znajdziecie tutaj.