Good Night Stories for Rebel Girls - kup na TaniaKsiazka.pl

Good Night Stories for Rebel Girls - kup na TaniaKsiazka.plSłyszeliście o książce pt. Good Night Stories for Rebel Girls, której autorkami są Francesca Cavallo i Elena Favilli? Jeśli nie, przyznajemy szczerze, że fakt ten w ogóle nas nie dziwi. Jak do tej pory książka na polskim rynku wydawniczym krążyła jedynie w wersji anglojęzycznej. Teraz dla wszystkich, którzy wolą czytać opowieści w naszym rodzimym języku, mamy świetną wiadomość. Good Night Stories for Rebel Girls zostanie wydana po polsku!

Good Night Stories for Rebel Girls, czyli Opowieści na dobranoc dla młodych buntowniczek

Opowieści na dobranoc dla młodych buntowniczek – właśnie taki tytuł nosić będzie polska wersja książki. Nie da się ukryć, że dość długo przyszło nam czekać, aż tłumaczenie tego międzynarodowego bestsellera zawita do naszego kraju. Jak do tej pory zbiór ten przełożono na 25 języków, a lista ta wciąż się powiększa. Cieszy nas więc niezmiernie fakt, że dołączyła do niej również Polska.

Warto tutaj wspomnieć, że książka stworzona przez Francescę Cavallo i Elenę Favilli powstała dzięki, cieszącemu się ostatnio dużą popularnością, crowdfundingowi. Kiedy pomysł pojawił się w ich głowach i postanowiły go zrealizować, błyskawicznie zebrały potrzebne fundusze. Kwota, którą udało się uzyskać autorkom za pomocą Kickstartera, sięgnęła miliona dolarów.

A co właściwie Czytelnik znajdzie w tej książce? Przede wszystkim należy tutaj zaznaczyć, że jest to zbiór opowiadań dla dzieci. W jego skład wchodzi łącznie sto różnych historii, których bohaterkami są kobiety. Fakt ten zasługuje na szczególną uwagę, gdyż w literaturze dziecięcej, jak wiemy, najczęściej spotyka się księżniczki. Autorki postanowiły jednak przełamać ten stereotyp i podbić rynek literatury dziecięcej całkiem innowacyjną koncepcją i pomysłami. Bohaterki ich książki to malarki, sportsmenki, aktywistki, tancerki, śpiewaczki jazzowe, pisarki czy przywódczynie polityczne. Postacie są zarówno współczesne, jak i historyczne. Odbiorcy znajdą tu niezwykłe, fabularyzowane biografie, które nie tylko wleją otuchę w serce, ale skłonią także do refleksji.

Ponadto w projekcie wzięło udział aż 60 ilustratorek z całego świata. A wszystkie opowieści zostały utrzymane w konwencji bajki. Czytelnicy będą mieli okazję zapoznać się nie tylko z jednostronicowym tekstem, ale nacieszą również wzrok przepięknymi portretami postaci.

Książka na naszym rynku w języku polskim ma pojawić się już jesienią. Tymczasem tutaj znajdziecie ją w angielskiej wersji.