Harry Potter i przeklęte dziecko - będzie ekranizacja? Harry Potter o przeklęte dziecko

Jeśli jesteś fanem prozy J. K. Rowling, to za chwilę inna osoba o inicjałach J.K. stanie się Twoją ulubioną postacią ze świata kinematografii. Otóż Jason Kilar, dyrektor generalny Warner Media (enigmatycznie to enigmatycznie, ale jednak) wspomniał o niewyczerpanym potencjale czarodziejskiego uniwersum i dał nadzieję na nową, magiczną produkcję. Informacje te pojawiły się niedawno w artykule zamieszczonym w amerykańskim czasopiśmie poświęconym życiu i karierze gwiazd The Hoollywood Reporter. Czy to Harry Potter i przeklęte dziecko doczekają się ekranizacji?

Harry Potter i przeklęte dziecko Sprawdź na TaniaKsiazka.pl >>

Będzie ekranizacja książki Harry Potter i Przeklęte Dziecko?

Miłośnicy świata wykreowanego przez J.K Rowling są naprawdę wyjątkowo rozpieszczani. Co rusz pojawiają się na rynku produkcje, które karmią ich pasję. Tylko w tym momencie trwają prace nad trzecią częścią filmu z serii Fantastyczne zwierzęta oraz zapowiedziano grę Dziedzictwo Hogwartu, która swoją premierę będzie miała w 2022 roku.

Jason Kilar, CEO WarnerMedia, jednak podkręcił apetyt na jeszcze więcej. Na początku roku podkreślał bowiem, że jest wdzięczny za współpracę z J.K Rowling (tu nie ma co się dziwić, ponieważ ta franczyza przynosi mu nieprzerwanie niezłe pieniążki na chlebek i coś do chlebka) i stwierdził, że potencjał stworzonych przez nią historii o czarodziejach jeszcze się nie wyczerpał. Co dokładnie chciał przez to powiedzieć? Czy chodziło mu o serial dla HBO Max, bo taką informację możemy znaleźć w kilku źródłach, które koniecznie starają się odkryć „co poeta miał na myśli?” – nie wiadomo. Jednak teraz w The Hollywood Reporter możemy znaleźć minimalne potwierdzenie tych gorących plotek. Pojawiła się tam bowiem wzmianka o tym, że studio Warner Bros. szykuje się do rozpoczęcia prac nad ekranizacją sztuki scenicznej Harry Potter i Przeklęte Dziecko. Jaką formę przyjmą twórcy – pełnometrażowego filmu, czy kilkuodcinkowego serialu – tego nie wiemy. W każdym razie najważniejsze, że mamy na co czekać!

****

A w tym czasie, tradycyjnie, zachęcam Cię do wyprzedzenia ekipy filmowej i przeczytania książki, zanim produkcja pojawi się w kinie bądź na platformie cyfrowej. Oczywiście jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś. Chociaż… zawsze warto sobie przypomnieć, nieprawdaż? Harry Potter i Przeklęte Dziecko czeka na Ciebie w tym miejscu.

Powiązane artykuły: