Harry Potter i Przeklęte DzieckoHarry Potter wciąż wzbudza wiele emocji u fanów na całym świecie. Tak jak Daniel Radcliffe. W sieci ostatnio można natrafić na wiele plotek związanych z kontynuacją słynnej serii. Najpierw mówiono o tym, że J.K. Rowling napisze kolejną książkę. Natomiast teraz pojawiły się informacje, jakoby sztuka Harry Potter i Przeklęte Dziecko miała zostać zaadaptowana na potrzeby filmu.

Daniel Radcliffe ponownie jako Harry Potter?

Otóż, na temat owych pogłosek postanowił wypowiedzieć się sam odtwórca głównej roli. Daniel Radcliffe udzielając jednego z wywiadów o powrocie do serii związanej z Harrym Potterem mówił następująco: Nigdy nie zamknę tych drzwi. To byłoby głupie z mojej strony, ale myślę, że będę szczęśliwy i pewny, jeśli tę rolę zagra ktoś inny. Część mnie chciałaby to zostawić i nigdy do tego nie wracać. Z jednej strony moglibyśmy zrobić coś dobrego w stylu tego, czym Gwiezdne Wojny: Przebudzenie Mocy były dla oryginalnych Gwiezdnych Wojen, ale z drugiej strony mogłoby nam wyjść Mroczne widmo.

Ponadto aktor uważa, że jest zbyt młody, by wcielić się w rolę Harry’ego Pottera, który w sztuce teatralnej jest przecież o 20 lat starszy. A powyższa wypowiedź może świadczyć o tym, że nawet jeśli za 10 lat dostałby propozycję zagrania w owym filmie, odrzuciłby ją.

Wydaje się więc, że pogłoski krążące w sieci to faktycznie jedynie plotki. Chociaż z pewnością wielu fanów ucieszyłaby informacja o tym, że film Harry Potter i Przeklęte Dziecko stanie się faktem. Jednak jak do tej pory Warner Bros nie ogłosiło oficjalnie żadnych planów, mających na celu kontynuację filmowej serii o słynnym czarodzieju.