Nocne życieSłyszeliście o książce Nocne życie autorstwa Denisa Lehane’a? Jeśli nie, to właśnie macie okazję się z nią zapoznać. Zaś jeśli znacie już tę powieść, mamy dla was również dobrą wiadomość. Ben Affleck znany m. in. z Operacja Argo czy Zaginiona dziewczyna, zajął się reżyserią filmu na podstawie książki Nocne życie. Premiera przewidywana jest na 13 stycznia 2017 roku.

Prawdziwie Nocne życie

Akcja powieści toczy się w Bostonie, w 1926 roku. Istny raj dla nielegalnych lokali i podziemnych gorzelni. A przede wszystkim, świetny czas na rozwój siatki gangsterskiej. Świat z szalonych lat dwudziestych to miejsce, gdzie nawet policjanci są zamieszani w podejrzane interesy. Główny bohater, Joe Coughlin, jest synem jednego z bardziej znanych kapitanów policji. Jednak nie poszedł on w ślady ojca. Wymknął się surowym zasadom i żyjąc na własny rachunek, sprzymierzył się z najgroźniejszymi gangsterami w mieście. Oczywiście, za życie na marginesie i obracanie się w nielegalnych interesach, każdemu w końcu przychodzi zapłacić największą cenę. Wielu śmiałków ginie w bardzo młodym wieku. Mimo to z niezwykłym zapałem żyją pełnią życia i korzystają z jego uciech, nie przejmując się tym, co przyniesie jutro.

Scenariuszem do filmu zajął się również Ben Affleck. Natomiast zdjęcia do produkcji stworzył Robert Richardson. Wśród gwiazd, które będzie można ujrzeć na ekranie są, m. in.: Elle Fanning, Chris Messina, Sienna Miller, Zoe Saldana czy Chris Cooper.

Przypominamy, że film Nocne życie do kin ma trafić 13 stycznia przyszłego roku. Wybieracie się? A może czytaliście książkę? Koniecznie podzielcie się swoimi opiniami! My tymczasem przedstawiamy wam trailer: