Ikar. Legenda Mietka Kosza - kup na TaniaKsiazka.pl

Ikar. Legenda Mietka Kosza to doskonała propozycja dla wszystkich miłośników biografii nietuzinkowych osobowości. Fani Mietka Kosza z pewnością orientują się, że na podstawie prezentowanej dziś książki powstał właśnie film. Lektura z nową okładką jest już dostępna w sprzedaży. W związku z tym gorąco zachęcamy, byście przed ruszeniem do kin, zapoznali się najpierw ze źródłem inspiracji. Film w polskich kinach będzie dostępny już od 18 października 2019 roku i z pewnością zachwyci każdego odbiorcę, który uwielbia historie oparte na faktach. Jesteście ciekawi, czego się spodziewać? Koniecznie czytajcie dalej, by dowiedzieć się więcej! Poza tym na samym końcu prezentujemy wam zwiastun filmu.

Ikar. Legenda Mietka Kosza - kup na TaniaKsiazka.pl

Ikar. Legenda Mietka Kosza – kilka słów

Za reżyserię filmu i scenariusz odpowiada Maciej Pieprzyca. Produkcja już doczekała się aż pięciu Złotych Lwów. W rolę sławnego fortepianisty wcielił się Dawid Ogrodnik. Obok niego na ekranach widzowie zobaczą m.in.: Piotra Adamczyka, Michała Filipiaka, Wiktorię Gorodeckaję czy Jowitę Budnik.

O czym zaś opowiada sama historia? Oficjalny opis dystrybutora kina brzmi tak:

To inspirowana prawdziwymi wydarzeniami historia niewidomego geniusza fortepianu. Mietek (Dawid Ogrodnik) jako dziecko traci wzrok. Jego matka (Jowita Budnik), oddaje go pod opiekę sióstr zakonnych w Laskach. W ośrodku dla niewidomych chłopiec odkrywa, że muzyka może stać  się dla niego sposobem, by na nowo widzieć i opowiadać świat. Mietek zostaje świetnym pianistą klasycznym. Jednak, gdy odkrywa jazz – ma już tylko jeden cel: zostać najlepszym pianistą jazzowym w Polsce. Odnosi coraz większe sukcesy, nie tylko w Polsce, ale i na świecie. Wygrywa prestiżowy Montreux Jazz Festival. Niespodziewanie w jego życiu pojawia się charyzmatyczna wokalistka Zuza (Justyna Wasilewska). To spotkanie zmieni jego życie. 

Natomiast książka pt. Ikar. Legenda Mietka Kosza to zaproszenie do świata Mietka Kosza z jego bardzo osobistej, wręcz intymnej perspektywy. Znakomity muzyk mógłby opowiedzieć nam właśnie taką historię swojego życia, gdyby nie przerwał go brutalnie tragiczny finał, gdy miał zaledwie 29 lat.

Przypominamy, że film będzie dostępny w kinach od 18 października bieżącego roku. Poniżej prezentujemy wam oficjalny zwiastun. Natomiast tutaj znajdziecie książkę, która stała się inspiracją dla kinowej produkcji.