Impuls - zobacz na TaniaKsiazka.pl

Impuls to powieść, która przypadnie do gustu wszystkim miłośnikom literatury fantasy. Tomasz Duszyński dołącza do grona polskich twórców, którzy udowadniają, że w naszym kraju fantastyka ma się świetnie. I jeśli ktoś kojarzy ten gatunek jedynie z kilkoma naprawdę wybitnymi nazwiskami, to nawet nie wie, ile traci. Koniecznie sprawdźcie, co czeka Was w najnowszej książce Tomasza Duszyńskiego!

Impuls – alternatywna historia Polski

Jest rok 1932, wojna z Moskalami i Niemcami ciągnie się już ponad dekadę. Chłopi na linii frontu trzymają się dzięki Mazurkowi Dąbrowskiego, opowieści o Cudzie nad Wisłą oraz nieśmiertelnemu patriotyzmowi. I chociaż odzyskaliśmy niepodległość, wciąż musimy walczyć o to, by ponownie nie zniknąć z mapy Europy.

O przyszłość kraju na swój sposób walczy także marszałek Józef Piłsudski. Pomocy upatruje w seansach spirytystycznych. Jednak ich jedynym działaniem zdaje się doprowadzanie go do szaleństwa. Na przedmieściach Warszawy dochodzi w tym czasie do tragedii z udziałem rewolucyjnej kapsuły transportowej. Niegdyś wybitny inżynier, Andrzej Winnicki nie przypuszcza nawet, że wkrótce zostanie wciągnięty w morderczy wyścig. Korporacyjny wyścig zbrojeń to ostatnia rzecz, w której chciałby wziąć udział. Ten sam mężczyzna nie wie również, że jego ukochany syn Marek stanął na czele oddziału. Oddziału, który właśnie przekracza linię frontu z niezwykle tajną misją. W pewnych kręgach rozchodzi się informacja o tym, że już niedługo ma pojawić się prezydent Herbert Hoover. A jego wizyta miałby być przypieczętowaniem sojuszu ze Stanami Zjednoczonymi.

Już wkrótce okazuje się, że innowacyjny projekt pod nazwą „Golem” jest sabotowany. Od tej chwili zaczyna się morderczy wyścig z czasem. Jego finisz ostatecznie określi los, jaki spotka Polskę i całą Europę.

Książka pt. Impuls to pozycja, która zainteresuje nie tylko miłośników historii fantasy. To także ciekawy pomysł wizji alternatywnych losów naszego kraju. Tematem mogą więc zainteresować się także wielbiciele historii. Tomasz Duszyński w doskonały sposób maluje słowem całkiem odmienne charaktery znanych i wielkich postaci. Do tego stopnia, że Czytelnik zaczyna odczuwać grozę niektórych scen i uświadamia sobie, że wizja kreowana przez autora, byłaby jak najbardziej możliwa.

Książkę znajdziecie tutaj. Gorąco polecamy!