Artykuły

Kalendarze szkolne na rok 2022/23 i wszystko pod kontrolą

Kalendarze szkolne na rok 2022/23

Rok szkolny za pasem. Przed nami 10 miesięcy i warto je dobrze zaplanować. Właśnie dlatego warto sięgnąć po kalendarze szkolne na rok 2022/23. To nic nowego, że na rynku znajdziecie terminarze nauczyciela, które pozwolą efektywniej zaplanować pracę. A wiedzieliście, że są też kalendarze szkolne dla uczniów?

Kalendarze szkolne na rok 2022/23

Kalendarze szkolne 2022/23 – dla ucznia i dla nauczyciela

Grunt to mieć plan. Uczniowie i nauczyciele mogą już planować swój rok szkolny. Ferie, wyjazdy klasowe, powtórki materiałów, planowe testy i sprawdziany wiedzy… Wszystko wystarczy uwzględnić w kalendarzu, wtedy uda się uniknąć przykrych niespodzianek.

Terminarze nauczyciela

Prowadzenie terminarza nauczyciela pomaga w uporządkowaniu obowiązków. Można w nim umieszczać informacje o lekcjach i innych ważnych wydarzeniach. To miejsce na zanotowanie dat egzaminów, planowanych sprawdzianów, spotkań z rodzicami lub konferencji.

Dlaczego warto kupić kalendarz szkolny dla ucznia?

Umiejętność planowania pracy i przyjemności jest bardzo ważna. Dzięki dobremu planowaniu uczeń może uniknąć przemęczenia i przepracowania. Prowadzenie kalendarza jest nauką efektywnego zarządzania własnym czasem i jednocześnie nauką odpowiedzialności. Kształtowanie tych umiejętności przyda się każdemu uczniowi na każdym etapie edukacji.

Dzięki systematycznemu prowadzeniu kalendarza, uczeń będzie pamiętać o sprawdzianach i będzie mógł zaplanować naukę. Nie zapomni o odrobieniu pracy domowej. A pracę nad bardziej czasochłonnymi zadaniami, np. pisaniem rozprawek, wypracowań czy czytaniem lektur szkolnych, będzie mógł sobie rozłożyć w czasie.

Prowadzenie takiego terminarza będzie jednocześnie świetną lekcją systematyczności.

Kalendarze szkolne 2022/23 przydadzą się też tym uczniom, którzy w tym roku będą zdawać egzamin ósmoklasisty albo maturę. Takie terminarze, to przestrzeń, w której można zaplanować przypominanie i utrwalanie materiału. Ułatwią rozłożenie nauki na cały rok, a nie zrzucenie jej na ostatnie kilka dni przed egzaminem.

Jak prowadzić kalendarz szkolny ucznia?

To, jak prowadzić kalendarz, zależy w dużej mierze od tego, jak został skonstruowany. W planerach szkolnych skierowanych do uczniów znajdziecie wspólne elementy. Takie jak: miejsce na plan lekcji, notowanie ocen, zapisywanie lektur do przeczytania i wpisywanie prac domowych. Można w nim wpisywać terminy sprawdzianów, daty urodzin przyjaciół. Taki kalendarz może stać się też pierwszym pamiętnikiem ucznia.

Zasada prowadzenia takiego terminarza też jest jedna — systematyczność. Żeby terminarz spełnił swój cel i pomógł uczniowi w zarządzaniu swoim czasem i w planowaniu roku szkolnego, uczeń powinien zaglądać do niego codziennie i regularnie go uzupełniać.

Najlepiej byłoby, jakby taki terminarz zamieszkał na stałe w plecaku. Dziecko może na każdej lekcji umieszczać na ławce. A po przyjściu do domu — na biurku, razem z pracą domową. Wtedy korzystanie z kalendarza szybko wejdzie mu w nawyk, a systematyczność stanie się czymś naturalnym i niewymagającym już dodatkowego wysiłku.

Dziecko sięga po kalendarz pierwszy raz? W takim razie warto pokazać mu, jak go prowadzić. Niech wspólnie z rodzicem obejrzy zawartość planera i razem umieszczą w nim pierwsze wpisy.

Gdzie można kupić kalendarze szkolne i terminarze nauczyciela?

Kalendarze szkolne 2022/23 i terminarze nauczyciela możecie kupić choćby w księgarniach internetowych. Tam znajdziecie mnóstwo przeróżnych modeli. Także takich, po które młodsi uczniowie sięgną bardzo chętnie — z ich ulubionymi bohaterami.

Emi i Tajny Klub Superdziewczyn. Szkolnik 2022

👆
Szkolnik 2022 Agnieszki Mielech, z bohaterami książek dla dziewczynek
z serii: Emi i Tajny Klub Superdziewczyn

W księgarniach znajdziecie kalendarze w różnych stylach i kolorach. Warto pozwolić uczniowi, żeby wybrał taki, jaki mu się spodoba. Planer, jak każdy inny gadżet, może być sposobem wyrażenia siebie, własnego stylu.

Kalendarz Ucznia 2022/2023

👆
Notatnikowy kalendarz ucznia 2022/2023


Kalendarze szkolne na rok 2022/23: Kalendarz ucznia jasnoróżowy

👆
Jasnoróżowy kalendarz ucznia 2022/2023

W księgarniach internetowych znajdziecie też mnóstwo terminarzy nauczyciela. Tutaj także można wybierać spośród różnych kolorów i stylów – w zależności od potrzeb lub gustu. Od kolorowych, zwariowanych po stonowane i eleganckie klasyki.

Kalendarz nauczyciela 2022/2023

👆
Kalendarz nauczyciela 2022/2023 (tygodniowy)

Kalendarz nauczyciela 2022/2023 tygodniowy czerwony

👆
Kalendarz nauczyciela 2022/2023 (tygodniowy)

Kalendarz nauczyciela 2022/2023

👆
Pszczoły — kalendarz nauczyciela (tygodniowy)

Ile kosztuje kalendarz szkolny?

Ceny kalendarzy szkolnych dla uczniów lub nauczycieli oscylują w granicach 20-40 zł. Im większy format, im droższy materiał, z jakiego wykonana jest okładka, im więcej kartek, tym wyższa cena.

Cena terminarza ucznia, w porównaniu z ceną całej wyprawki szkolnej, to niezbyt duży koszt w porównaniu do korzyści, jakie wynikną z nauki planowania i systematyczności.

Kalendarze szkolne dla uczniów i nauczycieli możecie kupić w księgarni internetowej TaniaKsiazka.pl, w tym miejscu: KALENDARZE SZKOLNE >

Sprawdź też: