Pucio u lekarza - nowość z serii Pucio u lekarza

Tego chłopca nie trzeba nikomu przedstawiać. A na pewno nie najmłodszym czytelnikom i ich rodzicom. Jedna z ulubionych postaci polskiej literatury dziecięcej po raz kolejny pojawiła się w księgarniach, by bawić i uczyć maluchy. Już teraz możecie kupić książeczkę Pucio u lekarza Marty Galewskiej-Kustry z ilustracjami Joanny Kłos, i przygotować swoje pociechy na wizytę w przychodni.

Pucio u lekarza na TaniaKsiazka.pl >>

Pucio u lekarza – najnowasza część serii Marty Galewskiej-Kustry

Co tym razem słychać u przyjaciela wszystkich dzieciaków, Pucia? Chłopiec się rozchorował i bardzo źle się czuje. Ma objawy przeziębienia – kaszle, boli go głowa, cieknie mu z noska i ma podwyższoną temperaturę. Z tego względu kompletnie nie chce mu się nie tylko bawić, ale nawet zjeść pysznego śniadania. Wszystko wskazuje na to, że powinien się wybrać do doktor Ani.

W gabinecie chłopiec otrzyma ważne polecenie. Będzie musiał uspokoić smoka, który strasznie boi się badania. Pucio doskonale wie, co robić, dlatego świetnie wywiązuje się z tego zadania. Co ciekawe, podczas misji sam również zostaje zbadany przez doktor Anię. Po wszystkim lekarka już wie, co pomoże Puciowi dojść do siebie. Przypisze mu zatem odpowiednie lekarstwa i zleci inhalacje, by złagodzić kaszel. Dzięki jej zaleceniom dzielny Pucio w kilka dni dojdzie do siebie i będzie zdrów jak rybka!

Ta sympatyczna historyjka zawarta w książce Pucio u lekarza ma na celu nie tylko zapewnienie rozrywki dla najmłodszych. To przede wszystkim niezrównana pomoc w oswojeniu dziecięcego lęku przed wizytami w gabinecie lekarskim.

Książeczkę znajdziecie pod tym linkiem.

Seria Pucio – pakiety

Jeśli chcecie podarować dzieciom jeszcze więcej książeczek z edukacyjnej Serii Pucio, zachęcamy do zamówienia specjalnie skomponowanych pakietów, np.:

Czytajcie także: