Polecamy

Lunchboxy, śniadaniówki i bidony – jaki pojemnik na śniadanie do szkoły?

Lunchboxy, śniadaniówki i bidony – jaki pojemnik na śniadanie do szkoły?lunchboxy, śniadaniówki i bidony

Dzieci spędzają w szkole dużo czasu. Śniadanie zjedzone rano w domu nie wystarcza na wypełnienie ich brzuszków na parę godzin. Prędzej czy później pojawia się głód, który może wpłynąć na spadek koncentracji, wywołać napięcie, i obniżyć nie tylko wyniki w nauce, ale również nastrój. Dbasz o komfort dziecka i chcesz zapewnić mu wymaganą porcję energii? Codziennie szykuj mu posiłek do plecaka, który będzie mogło zjeść podczas przerwy obiadowej. W co zapakować drugie śniadanie, by jedzenie nie pobrudziło książek i zeszytów? Z pomocą przychodzą specjalnie zaprojektowane lunchboxy, śniadaniówki i bidony. 

Lunchboxy, śniadaniówki i bidony na TaniaKsiazka.pl >>

Lunchboxy, śniadaniówki i bidony – jaki pojemnik na śniadanie do szkoły?

Drugie śniadanie jest bardzo ważne. Daje ono bowiem młodemu człowiekowi niezbędną porcję energii podczas największej aktywności w ciągu dnia. Dawniej rodzice owijali kanapki w papier śniadaniowy, czasem wkładali je do foliowej torebki i wręczali dziecku. Takie kanapki lądowały w przypadkowym miejscu w plecaku. I niejednokrotnie kończyło się to katastrofą. Np. zmiażdzeniem śniadania przez podręczniki do matmy i piórnik. Lub zeszytem do polskiego wymazanym roztopionym masłem i musem z pomidora. Jak zapobiec podobnym dramatom? To proste! Wystarczy odpowiednio zapakować śniadanie.

Obecnie na rynku jest wiele bezpiecznych i poręcznych opakowań, które dziecko może włożyć do plecaka. Jaki pojemnik na śniadanie do szkoły wybrać? Producenci oferują różne lunchboxy, śniadaniówki i bidony. W morzu propozycji można się zagubić, dlatego nie szukaj po omacku i skorzystaj z naszych wskazówek.

W co zapakować drugie śniadanie?

Po pierwsze musisz wziąć pod uwagę, jakiego rodzaju śniadanie chcesz dziecku zaserwować. Stawiasz na kanapki i suche przekąski? Wystarczy Ci sztywne pudełko śniadaniowe, które po prostu uchroni je przed zgnieceniem. Możesz wybrać takie z jedną przestrzenią na cały prowiant (np. Śniadaniówka Minnie czy Śniadaniówka Foody Dino park) lub śniadaniówkę do szkoły z przegródkami. W drugim przypadku wydzielone strefy przeznaczone są na różnorodne produkty spożywcze. Do większej włożysz kanapkę, a do dwóch mniejszych np. orzechy i obraną marchewkę pokrojoną w słupki. Zróżnicowane śniadanie bez problemu zmieści się np. w Śniadaniówce BackUp 4 lub Śniadaniówce Herlitz.

Masz w planie owsianki, sałatki z warzyw, które puszczają sok? A może dania z sosem, jak np. spaghetti czy gulasz z kaszą? Potrzebujesz specjalnego pojemnika na tego typu dania. Jaki zatem lunchbox do szkoły wybrać? Przede wszystkim szczelny. Ze specjalnymi silikonowymi uszczelkami i zamknięciem na zatrzask, jak w przypadku Śniadaniówki Motylki czy Lunch Boxu BeUniq. Porządnie zamknięty lunchbox gwarantuje, że nic z niego nie wypłynie. Nawet wtedy, gdy będzie latać po wnętrzu tornistra we wszystkie strony. Co ciekawe, możesz też wybrać lunchbox, który w zestawie ma sztućce. Np. Lunchbox Cactus Coolpack czy Śniadaniówkę Crazy Dino. To przydatna opcja, gdy w szkole nie ma stołówki i nie ma skąd pożyczyć widelca lub łyżki.

Jaki kształt powinno mieć pudełko na drugie śniadanie?

Pudełko śniadaniowe nie może być przypadkowe. Powinno być dopasowane do kształtu i wielkości plecaka. Musi się bowiem mieścić w kieszonce lub przegrodzie, którą producent zaprojektował z myślą o posiłku. Jeśli plecak Twego dziecka jej nie ma, wielkość śniadaniówki będzie zależna od ilości wolnej przestrzeni, która zostaje po spakowaniu książek, zeszytów i piórnika.

Bidon do szkoły

My, dorośli, doskonale wiemy, że podczas dnia należy dbać o nawodnienie organizmu. Dzieci również powinny pić regularnie. Zwłaszcza wtedy, gdy w planie lekcji jest wychowanie fizyczne. Podczas ćwiczeń zapasy wody szybciej ulatniają się wraz z potem i trzeba uzupełniać niedobory. Niestety nie jesteśmy w stanie przypilnować w szkole tego, czy i ile dziecko pije. Jednak jeśli w plecaku znajdzie wodę lub inny napój, istnieje szansa, że w ciągu dnia się nawodni, nawet gdy nie będzie spragnione.

Warto zatem kupić bidon lub specjalną butelkę na wodę i codziennie uzupełniać zapas płynów. Przede wszystkim będziemy pewni, że nasza pociecha ma co pić. Po drugie wielorazowy pojemnik na napoje pozwala ograniczyć liczbę plastikowych odpadów. W każdym roku szkolnym polski uczeń ma ok. 210 dni nauki. Wyobrażasz sobie taką ilość plastikowych butelek? Zamiast produkować śmieci, warto zamówić np. Bidon Coolpack Handy Princess bunny, Bidon termiczny Minecraft, Bidon BackUp. Polecamy też wielorazowe butelki na wodę. Być może Twoją uwagę zwrócą: Termiczna butelka na wodę Reno Insulated Parrots, Metalowa butelka na wodę Playstation 5, Butelka z kolekcji My Only Bottle lub Butelka szklana Harry Potter Konstelacja.

***

Inne lunchboxy, śniadaniówki i bidony znajdziesz na tej stronie. Szeroką ofertę przejrzyj razem ze swoim dzieckiem. Niech samo wybierze design! Przecież to ono będzie codziennie jadło i piło z tych pojemników.

Nie masz pomysłów na śniadania do szkoły? Sięgnij po książki kucharskie, w których znajdziesz masę inspiracji, np. Lunchbox na każdy dzień. Nowe przepisy, Malwiny Bareły.

Czytaj także: