Nowa książka Remigiusza Mroza - tak, znowu to zrobił! Nowa książka Remigiusza Mroza

Nowa książka Remigiusza Mroza – kto by się spodziewał, że pisarz, którego ostatnie dzieło pod tytułem Przepaść miało premierę 27 października, dokładnie trzy miesiące później wręczy swoim fanom nową powieść? Wszyscy! Ponieważ już chyba każdy doskonale wie, że autor ten strzela książkami, jak serią z karabinu.Projekt Riese pojawi się  w księgarniach już 26 stycznia i jak mówi pan Remigiusz – będzie to coś zupełnie nowego, choć lekko powiązanego z jego wcześniejszą twórczością. Nie możesz się doczekać? A może nadal na Twojej szafce nocnej leży nieprzeczytana poprzednia „Mroźna” opowieść?  😉

Projekt Riese Remigiusz Mróz - okładka książki

Nowa książka Remigiusza Mroza

Nowa książka Remigiusza Mroza Projekt Riese już za dwa tygodnie trafi do księgarni. Autor na swoim facebookowym profilu napisał:

Czas odsłonić karty – oto on, Projekt Riese. Coś zupełnie nowego, ale w pewien sposób powiązanego z innymi książkami.O czym jest? Właściwie cokolwiek bym zdradził, byłoby spoilerem, więc muszę salwować się ogólnikami. O hipotetycznym być może. O tragediach. Ale też o niciach przeznaczenia w podszyciu miłości. O historii Nataszy i Parkera – których polubiłem na tyle, że towarzyszyli mi na długo po zakończeniu pisania. Mam nadzieję, że Wy też spędzicie z nimi wiele ciekawych chwil.

O czym zatem jest nowa książka Remigiusza Mroza? O tym, że nic nie jest ostateczne, nawet śmierć. Jej tytuł nawiązuje do największego projektu nazistowskich Niemiec, gdzie cel tego przedsięwzięcia nadal jest wielką tajemnicą i nikt nie wie, do czego tak naprawdę Riese miało służyć. Spekuluje się, że być może miało to być podziemne miasto, coś w rodzaju arki przetrwania lub fabryka, w której prowadzono prace bronią jądrową. Między innymi przez wzgląd na zagadkowość tego miejsca stało się ono bardzo popularną atrakcją turystyczną Gór Sowich.

Właśnie w to miejsce wybiera się pięcioro bohaterów książki, pragnących odkryć sekret podziemnych korytarzy. Niestety dochodzi do tragedii – podczas eksploracji tuneli nagle ziemia zaczyna się trząść, przez co walą się stropy, blokując turystom drogę wyjścia. I w zasadzie pozbawiając ich szans na jakikolwiek ratunek. Piątka odciętych od świata robi wszystko, by przeżyć. W tym czasie uświadamiają sobie, że tam na górze, na powierzchni wydarzyło się coś strasznego. Coś, przez co ten świat przestał istnieć. I że to oni mogą być jedynymi, którzy przetrwali kataklizm.

Premiera książki Projekt Riese już 26 stycznia. W tym miejscu możesz zamówić swój egzemplarz.

Czytaj także: