Przygpdnik Neli

Czy Twoje dziecko ma problemy z organizacją? Często zapomina o zajęciach dodatkowych, pracach domowych czy terminach sprawdzianów? Nie ma co się dziwić – obowiązki to straszna nuda. Ale wcale nie musi tak być. Spraw swojemu dziecku Przygodnik Neli Małej Reporterki. Co to takiego? Przekonajcie się sami.

Przygodnik 2017/2018. 365 dni dookoła świata z Nelą

Przygodnik Neli Małej Reporterki to kalendarz szkolny, który pomaga dzieciom uporządkować codzienne obowiązki. Ale nie jest to zwyczajny terminarz. Nela każdego miesiąca zabiera posiadacza Przygodnika w podróż do innego kraju. Przedstawia najważniejsze informacje o danym miejscu, zdradza ciekawostki kulturalne i przyrodnicze, a także zaprasza do wspólnej zabawy. Przygodnik po brzegi wypełniony jest wiedzą, która podana w interesującej formie, poszerza dziecięce horyzonty.

Ja jestem zachwycona tym kalendarzem z 5 powodów.

Po pierwsze własny terminarz uczy dzieci obowiązkowości i dbania o swoje sprawy. To bardzo „dorosła” forma planowania, a młodzi ludzie uwielbiają czuć się starsi niż są w rzeczywistości.

Przygodnik Neli Małej Reporterki

Po drugie, Przygodnik to prawdziwa kopalnia kulturowej i geograficznej wiedzy. Nie mogłam oderwać się od czytania zamieszczonych w nim ciekawostek, dlatego jestem pewna, że dzieciom również spodoba się taki sposób przyswajania informacji. Nauka odbywa się mimochodem, a wiadomo, że taka forma przynosi najlepsze rezultaty.

Po trzecie, jest porządnie wydany. Obcowanie z Przygodnikiem to czysta przyjemność! Piękne fotografie najdalszych zakątków świata działają na wyobraźnię, a kolorowe grafiki nie są przesadzone i agresywne (jak to często w przypadku ilustracji dla dzieci bywa). Może czasami jest zbyt chaotycznie, ale kalendarz ma prawo taki być, szczególnie jeśli nazywa się Przygodnikiem.

Po czwarte, w Przygodniku znalazło się miejsce na wszystko – plan lekcji, spis zajęć dodatkowych, wyróżnione ważne daty i przestrzeń do zapisywania własnych notatek. Są także naklejki i wygodny pasek do zaznaczania stron.

Po piąte, Przygodnik to szansa na odciągnięcie dzieci od komputerów, smartfonów i tabletów. To piękna książeczka, która nawiązuje do zapomnianych już nieco form spędzania wolnego czasu na świeżym powietrzu, zachęca do odkrywania ciekawych miejsc i pisania o własnych przeżyciach. Przygodnik rozbudza wyobraźnię i rozwija kreatywność, zachęca do czytania i bycia dociekliwym.

Wydawnictwo National Geographic – dobra robota!

Kup Przygodnik Neli Małej Reporterki w sklepie internetowym TaniaKsiazka.pl >>