Wakacyjne książki na lato - sprawdź na TaniaKsiążka.pl

Wielu z nas ma już urlop za sobą, ale pozostali wciąż czekają na swój wymarzony wakacyjny wyjazd. Niektórzy zdołali już wszystko zaplanować, inni czekają na last minute, nie mając konkretnego celu. Dla tych drugich przygotowałam krótką listę, zawierającą książki na wakacje, które mogą okazać się źródłem inspiracji. Ich bohaterowie zwiedzają ciekawe kraje i miejsca, przeżywając jednocześnie emocjonujące przygody. Kto wie, być może któraś z tych propozycji okaże się Waszą mapą po wyjątkowych terenach Europy.

1. Książki na wakacje: Greckie wakacje Alyson Noël

Grecja to przepiękny kraj, pełen uroczych miejsc i zakamarków, które rozkochają w sobie każdego turystę. Alyson Noël przenosi swoich Czytelników do tego niezwykłego miejsca z pomocą Colby – nastolatki, która mimo wielkich protestów została wysłana do swojej ciotki mieszkającej w Grecji. Jej plany na wakacje legły w gruzach, a wszystko przez rodziców, którzy chcieli odsunąć ją od nieodwracalnego kryzysu w ich związku. Wydaje się, że nie może być gorzej, zwłaszcza, że ciocia Colby nie ma nawet Internetu. A jednak dziewczyna odnajduje przyjemność w życiu na wyspie. Może dlatego, że znajduje tam coś jeszcze…

Ciekawe opisy bohaterów i samej Grecji. Autorka roztacza przed nami niezwykłą historię młodych ludzi, którzy powoli wkraczają w dorosłość w blasku gorącego słońca.

2. Książki na wakacje: Spotkajmy się w Paryżu Julia James, Kathryn Ross

Powieść składa się z trzech różnych historii. Mamy tu: Paryskie noce, Tylko jeden weekend i Osobliwą grę. Wszyscy bohaterowie przeżywają uczuciowe rozterki, walczą z własnymi słabościami i próbują rozwiązać problemy, mimo że te wciąż narastają. Ich historie są różne, ale łączy je jedno – Paryż. Wszystko zaczyna się właśnie tam, w jednym z najbardziej romantycznych miast na świecie. To tam Vanessa, Caitlin i Clea przeżywają najwspanialsze i jednocześnie niebezpieczne dla nich przygody. Bo czy powinny zakochiwać się w kimś, kto mógłby złamać im serce?

Niezwykle wciągająca powieść dwóch autorek: Julii James i Kathryn Ross, dostarczy Czytelnikom wielu emocji. Ukaże nam Paryż, jakiego jeszcze nie znamy. Książka pozwala wierzyć, że miłość i namiętność dosięga nas w najmniej oczekiwanym momencie.

3. Książki na wakacje: Do zobaczenia we Włoszech Christina Hollis, Kim Lawrence, Susan Stephens

Przenosimy się do Włoch. Autorki roztaczają przed nami obraz malowniczej Toskanii. Ponownie mamy do czynienia z trzema historiami, których bohaterowie przeżywają różne miłosne perypetie. Bohaterkami tej powieści są zwykłe kobiety o wielkich ambicjach i marzeniach. Na swojej drodze spotykają mężczyzn, którzy całkowicie odmienią ich życie. Jednak wszystko ma swoją cenę. Czy ich historie będą miały szczęśliwe zakończenie?

Poruszające historie rozgrywające się w niesamowitej Toskanii, każdego Czytelnika przyprawią o szybsze bicie serca. Autorki ukazują nam piękne miejsca, a główni bohaterowie niezwykle podsycają całą atmosferę. Książka jest niezwykle inspirująca. Może stanowić uroczy przewodnik po Włoszech, gdzie czas jakby się zatrzymał.

Trzy książki i wiele różnych historii. Każda z nich ma w sobie coś, co sprawia, że mamy ochotę do nich wrócić, albo zwyczajnie odwiedzić te same miejsca, w których byli ich bohaterowie. Gorąco polecamy Wam sięgnięcie po te wakacyjne powieści. Kto wie, może i którejś z naszych Czytelniczek lub Czytelników, przytrafi się podobna przygoda?