MaddAddam - zobacz na TaniaKsiazka.pl

Koniec trylogii Margaret Atwood właśnie nastąpił i każdy Czytelnik wie, że było to nieuniknione. Wielu miłośników twórczości pisarki z pewnością boleśnie przeżywa ten fakt. Trzeba jednak szukać pozytywów, a my wam w tym pomożemy.

Po pierwsze oznacza to fakt, iż w końcu dowiemy się, jak zakończy się historia o końcu świata i upadku ludzkiej rasy. Po drugie koniec tej serii oznacza początek czegoś nowego. Nie wątpimy, że Atwood posiada mnóstwo pomysłów na równie ciekawe i wciągające powieści. Tak więc głowa do góry!

MaddAddam - zobacz na TaniaKsiazka.pl

Koniec trylogii Margaret Atwood – MaddAddam

MaddAddam – tak brzmi tytuł ostatniej części słynnej już trylogii. Trzeba przyznać, że można połamać sobie na nim język. W przypadku tej pisarki nic nie jest proste i oczywiste, co udowadnia najnowszą powieścią. Przy okazji przestrzega odbiorców przed jednoznaczną interpretacją nowej historii. Oto, co ma do powiedzenia na ten temat:

Tworzę książki, ponieważ jestem pisarką. Właśnie dlatego to robię. Czy piszę opowieści z myślą o przekazaniu konkretnego przesłania? Nie. Gdybym tego chciała, wynajęłabym billboardy. A czy polityczne kwestie są obecne w moich książkach? Tak. Dlaczego? Ponieważ są one obecne w prawdziwym życiu… Byłoby bardzo trudno opisać życie i codzienność bez odwołania się do aktualnie podejmowanych problemów, doniesień związanych ze wszystkim, co nazywamy ‚polityką’, a co ja osobiście określiłabym jako ‚struktury władzy ’. Być może to właśnie uniwersalizm sprawił, że powieści autorki są rozchwytywane na całym świecie.

O czym opowiada sama historia? Główna bohaterka Toby ma to szczęście, że ocalała ze stworzonej przez człowieka zarazy, która spustoszyła ziemię. Teraz kobieta opowiada historie o dawnym świecie. Jej opowieści staną się również narzędziami, kształtującymi nowy świat.

Jej najuważniejszym słuchaczem jest Czarnobrody, niewinny Derkaczan, który został stworzony po to, by zastąpić ludzi. Ich prorok Yeti-Jimmy zapadł w śpiączkę, więc wybierają oni sobie nowego bohatera – Zeba, mężczyznę, którego kocha Toby. Opowieści nie są jednak w stanie uchronić ocalałych przed atakami przebiegłych świń, a te bez przerwy napadają ich skromny ogród wraz z podstępnymi paintbólowcami.

Najnowszą książkę Margaret Atwood pt. MaddAddam znajdziecie tutaj. Gorąco polecamy!