Kontynuacja Lśnienia. Doktor Sen dostępny w TaniaKsiążka.pl

Na początku roku w sieci gruchnęła informacja, że reżyser Mike Flanagan (Ouija:  Narodziny zła, Gra Geralda) podpisał kontrakt na realizację filmu Doktor Sen, na podstawie książki Stephena Kinga z 2013 roku. To kontynuacja Lśnienia, najbardziej znanego horroru pisarza, mistrzowsko zekranizowanego w 1980 roku przez Stanleya Kubricka. Teraz pojawiają się nowe informacje, tym samym produkcja nabiera kształtów.

Kontynuacja Lśnienia. Kto zagra w Doktor Sen

źródło: filmweb.pl

Doktor Sen – o czym jest książka?

W tej książce Stephen King po latach wraca do historii, którą wykreował w Lśnieniu. Tym razem opowiada o losach dorosłego już Dana Torrance’a.

40 letni Dan nadal przeżywa traumę po pobycie w hotelu Overlock. Tak jak niegdyś jego ojciec, tak teraz on sam nadużywa alkoholu. Nie może znaleźć swojego miejsca, błąka się po Stanach i podejmuje dorywcze prace.

Mężczyzna trafia do New Hampshire, gdzie dzięki wsparciu w grupie Anonimowych Alkoholików, odnajduje względny spokój. Zaczyna korzystać z resztek swoich zdolności, żeby pomagać umierającym. Przynosi im ulgę w ostatnich chwilach. Staje się znany jako tytułowy Doktor Sen.

Tajemnicza grupa staruszków – Prawdziwy Węzeł – przemierza Amerykę. Z pozoru wyglądają niepozornie. Stwarzają wrażenie podróżujących emerytów ubranych w poliester. Dan wie, że nie są staruszkami, tylko niemal nieśmiertelnymi istotami, które żywią się dziećmi posiadającymi niezwykłe zdolności.

Dan poznaje dwunastoletnią Abrę Stone. Dziewczynka posiada moc, tym samym grozi jej śmiertelne niebezpieczeństwo.

Kontynuacja Lśnienia – znamy odtwórcę głównej roli

Kilka dni temu dowiedzieliśmy się, kogo zobaczymy w roli Dana w ekranizacji książki Kinga. Powiem Wam szczerze, że ta wiadomość jeszcze bardziej rozbudziła moją ciekawość tego filmu! Główną rolę ma zagrać genialny Ewan McGregor. Myślę, że świetnie nadaje się do tej roli.  Tym samym filmowa kontynuacja Lśnienia zapowiada się coraz lepiej.

Tymczasem wszystkim, którzy jeszcze nie czytali, polecam lekturę książki Doktor Sen.

Czy zgadzacie się ze mną, że Ewan McGregor ma szansę być świetny jako Doktor Sen? Czytaliście książkę? Czy Waszym zdaniem pasuje do tej roli?

Książkę Lśnienie znajdziecie tutaj, a Doktor Sen tutaj.