Kreatywnie w domu - zestawienie książek hobbystycznych zestawienie książek hobbystycznych

Masz teraz więcej wolnego czasu? Chciałbyś nareszcie robić coś fajnego w życiu? Oczywiście oprócz czytania! Zobacz zestawienie książek hobbystycznych. Być może pośród proponowanych publikacji znajdziesz tę, która wesprze rozwój Twojej pasji, lub zapoczątkuje przygodę z zupełnie nową formą aktywności w wolnym czasie?

Zestawienie książek hobbystycznych

Zestawienie książek hobbystycznych

Przygotowane przeze mnie zestawienie książek hobbystycznych zawiera przede wszystkim wydawnictwa skupiające się wokół prac manualnych. Dzięki nim zajmiesz swoje ręce i przy okazji stworzysz piękne rzeczy. Wykonane przedmioty mogą stanowić dekorację, prezent lub po prostu być namacalnym dowodem na fajnie spędzony czas i relaks. Kto wie, może dzięki nim odkryjesz w sobie zew rękodzieła? A jeśli już ten w Tobie drzemie, to z którąś z proponowanych książek będziesz śnił nowy wspaniały sen?

Makramy i inne cuda ze sznurka Paulina Kmiecik

Makramy i inne cuda ze sznurka Sprawdź na TaniaKsiazka.pl >>

Miałeś już styczność z makramą, czy dopiero myślisz o tym, żeby rozpocząć przygodę z tą fascynującą sztuką wiązania sznurków, która cieszyła już naszych starożytnych przodków? Niezależnie od tego, na jakim etapie makramowej drogi jesteś, na każdym przyda Ci się książka Makramy i inne cuda ze sznurka. Jej autorką jest Paulina Kmiecik, która prowadzi dość popularny blog Makramowy Splot. Dzięki jej pomocy opanujesz technikę, dzięki której będziesz kreował niesamowite plecione cuda. Bez użycia igieł, szydełek czy drutów! Rzemiosło to przeżywa teraz prawdziwe odrodzenie i z miesiąca na miesiąc zyskuje nowych fanów. Trudno się dziwić, ponieważ nie wymaga ani dużego nakładu finansowego, ani wysiłku, a może również stanowić pewien rodzaj medytacji.

Wystarczy kawałek sznurka, własne ręce, drewniany patyk i szczypta wyobraźni, by bez większych problemów stworzyć piękny dekoracyjny obiekt. Zobaczysz, że gdy wykonasz pierwszą makramę, natychmiast zapragniesz stworzyć kolejną i Twój dom będzie obfitował w makramowe zakładki do książek, osłonki na doniczki, ozdoby ścienne, a Ty nie będziesz się rozstawać ze sznurkowymi torbami za zakupy czy paskami w stylu boho.

Nie martw się, że czegoś nie zrozumiesz. To bardzo precyzyjny przewodnik po makramowym rękodziele. Autorka krok po kroku, precyzyjnie tłumaczy kolejne etapy poszczególnych splotów. Znajdziesz tu aż 18 różnych projektów, poradnik dotyczący materiałów i niezbędnych akcesoriów oraz mnóstwo zdjęć i rysunków.

Książkę możesz zamówić w tym miejscu.

KRAFTING. Kreatywne DIY dla każdego Marta Tręda

KRAFTING. Kreatywne DIY dla każdego Sprawdź na TaniaKsiazka.pl >>

Krafting to kolejny świetny sposób na wypełnienie wolnego czasu. Oprócz tego, że pozwala się zrelaksować, ma jeszcze jedną wartość dodaną –  pozwala niskim kosztem pięknie udekorować mieszkanie. Tym samym poczuć eksplozję samozadowolenia. Książka Marty Trędy pt. Krafting. Kreatyne DIY dla każdego to wielka skarbnica inspiracji, która zabierze Cię do świata szycia, dziergania, szydełkowania, barwienia czy przędzenia. Dowiesz się z niej jakich potrzebujesz materiałów i narzędzi, by stworzyć piękne przedmiot, które ozdobią Twoją przestrzeń. Krafting wycisza i pobudza kreatywność. Kliknij ten link i zamów książkę, która jest swoistym zaproszeniem do pasjonującego świata najpopularniejszych technik rękodzieła.

Myślę, że jeśli twoim hobby jest krafting, to wystarczającą zachętą będzie jeśli powiem, że dowiesz się z niej m.in., jak:

  • domowym sposobem zabarwić na ulubiony kolor materiały i włóczki,
  • uprząść włóczkę za pomocą mieszadła do ciasta,
  • szybko wydziergać pled za pomocą rąk.

Chusty i szale. Modne projekty na drutach Laura Strutt

Chusty i szale. Modne projekty na drutach Sprawdź na TaniaKsiazla.pl >>

Jeśli przygotowuje się zestawienie książek hobbystycznych, nie można pominąć literatury fachowej traktującej o robieniu na drutach! Dlatego pod Twoje oczy podsuwam książkę Laury Strutt Chusty i szale. Modne projekty na drutach. Znajdziesz w niej aż 35 wzorów podzielonych na grupy, wykorzystujące całą paletę barw, w tym włóczki cieniowane. Publikacja zawiera nie tylko projekty, ale również instrukcje z ilustracjami i dokładnymi opisami ściegów, również tych bardziej skomplikowanych, jak brioche. A także ze wskazówkami, jak każdy z projektów możesz zmodyfikować. Co ważne, dzięki tej lekturze nie tylko wykonasz wzory zaproponowane przez autorkę, ale także nauczysz się tworzyć własne, którymi podzielisz się z innymi miłośnikami robótek ręcznych.

Książka Laury Strutt to idealna propozycja przed rozpoczynającą się wiosną. Znajdziesz w  niej inspirację na ciepłe chusty i wieczorowe szale, np.  z jedwabnej włóczki, w trójkąty o ciekawej strukturze, chusty ażurowe, cieniowane, monochromatyczne, w tęczowe pasy, czy szale w nakładające się fale. Najwyższy czas pomyśleć po modnym okryciu dla siebie lub o prezencie dla przyjaciółki! Książka czeka na Ciebie w tym miejscu.

Origami. Twój papierowy świat Anna Franek

Origami. Twój papierowy świat Sprawdź na TaniaKsiazka.pl >>

Kochasz papier i to, jakie ogromne możliwości twórcze otwiera przed Tobą? Możesz na nim nie tylko pisać, malować, rysować, czy wyklejać, ale również tworzyć z niego fascynujące przestrzenne formy. Książka Origami. Twój papierowy świat Anny Franek pomoże Ci stworzyć prawie 30 pięknych figur z papieru. Origami to japońska sztuka składania papieru i dawniej miała jedynie charakter sakralny, biorąc pod uwagę, jak cennym surowcem był papier. Papierowe składanki robiono i wykorzystywano podczas ważnych ceremonii i uroczystości. Obecnie, powszechny dostęp do tego materiału nadał tej sztuce cechy profanum i dlatego spokojnie możesz składać origami u siebie w domu :).

Origami bawi, rozwija zdolności manualne, pobudza wyobraźnie, uczy precyzji i staranności. Poza tym ma właściwości relaksacyjne, dlatego jeśli Twoje dni wypełnione są napięciem, zawsze warto mieć pod ręką kilka kartek. I książkę Anny Franek. Projekty, które się w niej znajdują, podzielone są według stopnia trudności wykonania, dokładnie opisane i zilustrowane krok po kroku. Samodzielnie wykonane figurki możesz wykorzystać jako ozdobę lub potraktować jako symbol nietrwałej, ulotnej chwili radości.

Świat w skali mikro. Wszystko o modelarstwie Artur Wałachowski

Świat w skali mikro. Wszystko o modelarstwie Sprawdź na TaniaKsiazka.pl >>

Zestawienie książek hobbystycznych zamyka publikacja dotycząca modelarstwa. Jeśli próbowałeś kiedyś powiedzieć do modelarza, że to, czym się zajmuje, to zwykła zabawa, to pewnie doskonale wiesz, że przynajmniej ten jeden raz w życiu zbliżyłeś się do cienkiej granicy między życiem a śmiercią 🙂 . Modelarstwo bowiem to poważna sprawa! Ludzie zajmują się bowiem modelarstwem redukcyjnym praktycznie od zawsze. Już w czasach prehistorycznych odtwarzano historie w pomniejszonej skali, a pierwsze figurki ludzi i zwierząt wykonane ręcznie mają ponad kilkadziesiąt tysięcy lat!

Z biegiem wieków zmieniały się oczywiście surowce, narzędzia i techniki wykonania, a także motywy figurek, ale idea pozostała ta sama do dzisiejszego dnia – wykonanie miniatury rzeczywistości. Postęp technologiczny obecnie pozwala na bardzo precyzyjne odwzorowanie obiektów z wiernych zachowaniem jego kształtów, proporcji, faktury, najdrobniejszych szczegółów i kolorystyki.

Książka Artura Wałachowskiego Świat w skali mikro. Wszystko o modelarstwie to zbiór wszystkich informacji i wskazówek, niezbędnych do rozpoczęcia przygody z modelarstwem plastikowym. I choć autor pisał ją, myśląc o debiutantach, na pewno średnio zaawansowani raz doświadczeni modelarze również odszukają w niej coś dla siebie. Znajdują się tu bowiem zagadnienia związane z budowaniem modeli od samego wyboru zestawu, przez składanie go, aż po malowanie, czyli finalny etap pracy.

To co, chcesz zostać modelarzem? Poradnik, jak zacząć, znajdziesz tutaj.

Powiązane artykuły: