Kryminalne zapowiedzi kwietnia 2022 Kryminalne zapowiedzi kwietnia

Brutalne morderstwa, tajemnicze zaginięcia, wyczerpujące śledztwa, intrygujące zagadki i sekrety, które wychodzą na jaw. Odważni, błyskotliwi i nieugięci detektywi oraz psychopatyczni sprawcy. A nade wszystko napięcie, które towarzyszy czytelnikowi od pierwszej do ostatniej kartki. Oto składniki przepisu na idealny kryminał. Czy w tym miesiącu pojawią się takie na półkach księgarni? Przejrzyjmy kryminalne zapowiedzi kwietnia.

Kryminalne zapowiedzi kwietnia Szukaj na TaniaKsiazka.pl >>

Kryminalne zapowiedzi kwietnia

Wyjazd na weekend Sarah Alderson

Kryminalne zapowiedzi kwietnia | Wyjazd na weekend | Szukaj na TaniaKsiazka.pl >>13 kwietnia Wydawnictwo Albatros wręczy nam książkę Sarah Alderson pt. Wyjazd na weekend, której ekranizacja jest już dostępna na platformie Netflix. To historia o tym, że nawet wymarzony wyjazd może się zmienić w przerażający koszmar. Olga i Kate są przyjaciółkami od zawsze, które wspierają się we wszystkim. I które zawsze raz w roku organizują sobie wspólny weekendowy wypad i tym razem wybrały Lizbonę.

Pobyt w stolicy Portugalii rozpoczęły od wieczornego wypadu na miasto. Jednak gdy następnego dnia Orla się przebudziła, Kate ni było w ich apartamencie. Przesłuchiwana na policji Orla staje się główną podejrzaną i nie pomaga jej fakt, że niewiele pamięta z ubiegłej nocy. Próbując przypomnieć sobie wydarzenia sprzed kilkunastu godzin, dokonuje wstrząsających odkryć. Kate miała bowiem wiele tajemnic… I choć zaginęła w Lizbonie, rozwiązanie zagadki jest całkiem blisko domu.

Książkę możecie zamówić w tym miejscu.

Życzę mu śmierci Matt Witten

Kryminalne zapowiedzi kwietnia | Życzę mu śmierci | Szukaj na TaniaKsiazka.pl >>

Również 13 kwietnia na rynku książki pojawi się intrygujący thriller od Wydawnictwa Kobiecego. Życzę mu śmierci Matta Wittena to pełna determinacji podróż w poszukiwaniu prawdy.

Już na początku lektury poznamy Susan Lentigo, która nadal po dwudziestu latach nie pogodziła się z brutalnym morderstwem swojej córki. Jest rozwódką, pracuje jako kelnerka i jedyne, co ją trzyma przy życiu to wizja tego, że morderca odpowie za swój czyn, a egzekucja ma się odbyć już za kilka dni. Susan musi przejechać całe Stany, aż do Dakoty Północnej, by zobaczyć, jak życie ulatuje ze zwyrodnialca, który zabił jej córeczkę. Po drodze kobieta zaczyna mieć jednak wątpliwości, czy skazany to na pewno morderca. Susan ma coraz mniej czasu, by odkryć prawdę i zapobiec egzekucji niewinnego człowieka.

Książkę możecie zamówić w tym miejscu.

Fighter Paulina Świst

Kryminalne zapowiedzi kwietnia | Fighter | Szukaj na TaniaKsiazka.pl >>Jedna z bardziej lubianych polskich pisarek powraca z kolejną powieścią. Gotowi na 14 kwietnia? Tego dnia bowiem premierę będzie miał Fighter Pauliny Świst. Jak pisze Wydawnictwo Albatros – Tego jeszcze nie było! Podobno literacki świat ma się zderzyć z brutalną przestępczością. Główną bohaterką książki jest bowiem Pola Werner, autorka licznych bestsellerów i gwiazda wydawnictwa Azum. Podczas zbierania informacji do kolejnej swojej książki trafia na trop firmy VeroMax, a potem nagle zaczyna dostawać anonimowe listy z pogróżkami.

Gdy zgłasza się o pomoc do swego wydawcy, ten zatrudnia dla jej ochrony gwiazdora MMA Patryka “Cwibela” Cybulskieg, który też ma na pieńku z VeroMaxem. Wkrótce między kobietą i mężczyzną zaczyna iskrzyć…

Książkę możecie zamówić w tym miejscu.

Siedem lat ciemności Jeong You Jeong

Siedem lat ciemności Szukaj na TaniaKsiazka.pl >>Zapiszcie sobie datę 27 kwietnia – tego dnia bowiem za sprawą Wydawnictwa Mova polską premierę będzie miał bestsellerowy thriller psychologiczny z Korei Południowej – Siedem lat ciemności Jeong You Jeonga.

Mija siedem lat odkąd życie głównego bohatera, Sowona, wywróciło się do góry nogami. Wtedy do jego ojciec wylądował w więzieniu, a miasteczko, w którym mieszkał zniknęło pod powierzchnią wody, zalane przez otwarcie śluz tamy. Mały Sowon wędruje od krewnego do krewnego, aż w końcu musi sobie zacząć radzić nie licząc na nikogo, oprócz siebie. I wtedy dowiaduje się, że jest synem mordercy.

Siedem lat po tragicznych wydarzeniach, zabójstwie dziecka znalezionego w jeziorze, w jego ręce trafia paczka. I to ona prowadzi chłopaka do prawdy o wydarzeniach sprzed lat.

Książkę możecie zamówić w tym miejscu.

Jesień zapomnianych Anna Kańtoch

Jesień zapomnianych Szukaj na TaniaKsiazka.pl >>

Nasze kryminalne zapowiedzi kwietnia zamyka ostatni tom mrocznej trylogii Anny Kańtoch. Jesień zapomnianych od Wydawnictwa Marginesy trafi do księgarni 28 kwietnia.
Jest październik 1966 roku. Krystyna Wojciechowska studiuje prawo, choć nie jest zbytnio przekonana do tego kierunku. Trzy lata wcześniej w Tatrach znika jej brat Roman i cała rodzina żyje w zawieszeniu, nie chcąc zaakceptować faktu, że może już nigdy nie wrócić.

Tymczasem na katowickich Drugich Szopienicach znajomy z dzieciństwa Karol Fiszel popełnia samobójstwo. Po pogrzebie okazuje się, że to niepierwszy taki zgon w okolicy. I że wcześniejszymi interesował się Romek, tuż przed zaginięciem. Krystyna mając nadzieję, że obie sprawy jakoś się ze sobą wiążą, postanawia pomóc lokalnemu dziennikarzowi dotrzeć do rodzin zmarłych. Nad ich śledztwem unosi się złowrogi cień seryjnego i nieuchwytnego mordercy kobiet, Wampira z Zagłębia.

Książkę możecie zamówić w tym miejscu.

*

Inne kryminalne zapowiedzi kwietnia i nie tylko kwietnia, znajdziecie pod tym linkiem. Czekacie na którąś książkę szczególnie?

Czytaj także: