Książki dla dzieci - premiery kwietniowe 2022. 5 tytułów

Robi się cieplej i przyjemniej, pogoda coraz bardziej kusi do wyjścia z domu. Niedługo książki zabierzemy na spacer do parku lub na wyjazd za miasto. Jakie nowe książki przeczytać z dziećmi na wiosnę? Poniżej znajdziecie 5 tytułów: świeżutkich nowości i zapowiedzi. Przed Wami zestawienie pt. Książki dla dzieci – premiery kwietniowe 2022.

Książki dla dzieci - premiery kwietniowe 2022. 5 tytułów

Książki dla dzieci – premiery kwietniowe 2022. 5 tytułów

Adelka i kot wyjątkowy Anna BichalskaAdelka i kot wyjątkowy Anna Bichalska

Książka o zetknięciu marzeń z rzeczywistością.

Adelka to mała dziewczynka, która marzy o tym, by stać się opiekunką kota. Rodzice zdecydowali jednak, że Adelka musi podrosnąć, by odpowiedzialnie zajmować się zwierzakiem. Dziewczynka czeka więc cierpliwie, często wyobrażając sobie, jak wspaniałe i niezwykłe będzie jej zwierzątko. Tymczasem gdy mama i tata wreszcie się zgadzają na pupila, w życiu rodziny pojawia się szary, pospolity i całkiem niewymarzony kot… a przynajmniej tak się na początku wydaje.

Premiera: 12 kwietnia
Wydawnictwo Bis
Link do książki: Adelka i kot wyjątkowy >>

 

Jaszczurunia Marta GuśniowskaJaszczurunia Marta Guśniowska

Pan i Pani Kaczka adoptowali jajko. Ku ich wielkiemu zdziwieniu zamiast pisklaka, wykluł się z niego… mały krokodyl. Junior po pewnym czasie decyduje się odnaleźć swoich krokodylich rodziców. W poszukiwaniach towarzyszy mu Jaszczurunia. Gdy w końcu udaje się dotrzeć do państwa Krokodyli, okazuje się, że spotkanie wcael nie wygląda tak, jak wymarzył sobie Junior.

Wzruszająca opowieść o poszukiwaniu siebie i swojego miejsca.

Premiera: 13 kwietnia
Wydawnictwo Wilga
Link do książki: Jaszczurunia >>Pucio na wsi. Ćwiczenia rozumienia i mówienia dla dzieci Marta Galewska-Kustra Książki dla dzieci - premiery kwietniowe 2022

Pucio na wsi Marta Galewska-Kustra

Uwielbiany przez dzieci Pucio tym razem wybiera się na wieś. A tam czeka nie niego mnóstwo nowych przygód! Chłopiec odwiedzi gospodarstwo pana Henryka, stadninę pani Ewy oraz pracownię ceramiczną pani Moniki. Dowie się, jak zrobić konfitury i pomoże upiec sękacz na festyn. Dzięki temu nauczy się mnóstwa nowych słów!

Książeczki z edukacyjnej serii autorstwa Marty Galewskiej-Kustry to świetna pomoc w nauce mówienia i rozumienia mowy. 

Premiera: 13 kwietnia
Wydawnictwo Nasza Księgarnia
Link do książki: Pucio na wsi >>Zagadka czarnego psa. Detektywi z Tajemniczej 5 kontra duchy Książki dla dzieci - premiery kwietniowe 2022

Zagadka czarnego psa. Detektywi z Tajemniczej 5 kontra duchy Marta Guzowska

Pierwszy tom zupełnie nowej serii o śledczych z Tajemniczej 5! 

Anka, Piotrek i Jaga za namową Lidki decydują, że od tej pory będą badać tylko sprawy, w których pojawiają się wątki zjawisk nadprzyrodzonych. Paczka jedzie więc na zamek w Ogrodzieńcu, gdzie rzekomo pod postacią czarnego psa straszy Stanisław Warszycki, dawny kasztelan zamku. Jakie przygody przeżyją młodzi detektywi?

Premiera: 13 kwietnia
Wydawnictwo Nasza Księgarnia
Link do książki: Zagadka czarnego psa >>

Myśli, które zmieniły świat. Karol Darwin. O powstawaniu gatunków Anna Brett Karol Darwin. O powstawaniu gatunków Anna Brett

Na koniec propozycja popularnonaukowa, z przeznaczonej dla dzieci serii pt. Myśli, które zmieniły świat.

Autorka przybliża małym czytelnikom postać Karola Darwina. Jakie pytania sobie zadawał? Dlaczego jego odkrycia tak bardzo zbulwersowały innych naukowców?

Dlaczego nie potrafimy ruszać uszami? Czy to możliwe, że dawniej koń zamiast kopyta miał cztery palce? Odpowiedzi czekają w książce.

Premiera: 14 kwietnia
Wydawnictwo Znak
Link do książki: Karol Darwin. O powstawaniu gatunków >>

***

Książki dla dzieci – premiery kwietniowe 2022

Więcej zapowiedzi i nowości znajdziecie POD TYM LINKIEM >>

Zobacz także: