Smopsy - nowa książka Justyny Bednarek dla dzieci

Znacie Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek i inne skarpetkowe historie od Justyny Bednarek? Jeżeli tak, to zapewne świetnie wiecie, że dzieci lubią je za zwariowane przygody i humor. W księgarniach możecie znaleźć najnowszą książkę autorki – Smopsy. To opowieść nie tylko do poczytania do poduszki.

Smopsy - fragment okładki nowej książki Justyny Bednarek dla dzieci

Smopsy – smoki i podróż w czasie

Smokom z nowej książki Justyny Bednarek dla dzieci jest daleko do krwiożerczych bestii, jakie znacie z legend i baśni. Są łagodne jak baranki. Najlepiej czują się w odpowiednim towarzystwie, więc przełamują stereotyp smoków-samotników gromadzących skarby w jaskiniach.

Jednak na świecie nie brakuje amatorów mocnych wrażeń, jakie zapewnia polowanie na mityczne stworzenia. Jednym z takich „bohaterów” jest Jaromir z Arkony, który z tropienia smoków uczynił sens swojego życia. Jest już bardzo blisko wytropienia trzech „bestii”. Tylko że smokom wale nie uśmiecha się bycie wytropionymi i zgładzonymi.

Tu z pomocą przychodzi przyjaciółka. I to nie byle jaka przyjaciółka, tylko wiedźma Świętosława. To ona wpada na pomysł, że najlepszą alternatywą dla walki z Jaromirem będzie ucieczka. Taka spektakularna ucieczka przez korytarz czasu.

W efekcie magicznej podróży smoki trafiają do przedziwnego świata – współczesności.

Smopsy Justyny Bednarek - okładka książki

O sile złości i sile przyjaźni

Smopsy to zaskakująca historia pełna przygód i humoru, ale nie tylko. To także opowieść o tym, z czego się bierze złość i do czego może doprowadzić. Jednocześnie Justyna Bednarek pisze o tym, jak ważna jest przyjaźń i pokazuje, że dzięki przyjaciołom można dosłownie wszystko.

Ta książka będzie dobrym wyborem, gdy szukasz książki do poczytania dziecku przed snem lub takiej, która będzie materiałem do samodzielnej lektury. Ze Smopsami nie da się nudzić.

Nowa książka Justyny Bednarek miała premierę 10 marca. Możecie ją zamówić tutaj: Smopsy w TaniaKsiazka.pl.

Sprawdź też: