Obudź się do życia na wiosnę! Książki o samorozwoju - zestawienie Książki o samorozwoju

Mamy marzec. Przyszła zatem najwyższa pora, by powoli wybudzać się z zimowego snu. U niektórych trwał on zaledwie od listopada, ale wielu z nas tkwi w uśpieniu od lat. Nadejście wiosny to dobry moment, by zmobilizować wszystkie swoje siły i obudzić się do życia razem z odradzającą się przyrodą. Pomocne w tym procesie mogą być książki o samorozwoju. Zapraszam na zestawienie jeszcze cieplutkich publikacji. 

Książki o samorozwoju Sprawdż na TaniaKsiazka.pl >>

Obudź się do życia na wiosnę! Najnowsze książki o samorozwoju

Czułość. Poradnik pozytywnego egoizmu, Sophie Mort

Czułość. Poradnik pozytywnego egoizmu Sprawdź na TaniaKsiazka.pl >>Sophie Mort, guru terapii klinicznej, w swojej najnowszej książce pt. Czułość. Poradnik pozytywnego egoizmu odkrywa, co nas kształtuje i podaje praktyczne sposoby na szczęśliwsze życie. Lektura tej książki pomaga poradzić sobie z trudnymi emocjami i błędne przekonania na swój temat zamienić na takie, które nam służą. Autorka tłumaczy, skąd tak naprawdę biorą się największe nasze problemy: strach przed oceną i odrzuceniem, skłonność do wikłania się w toksyczne relacje czy sabotowanie własnych dokonań i działań. Każda kolejna kartka to nowe informacje, które mogą podnieść komfort naszego życia. Dowiemy się z nich bowiem, co nas hamuje i blokuje przed rozwojem i śmiałym ruszeniem do przodu. Ten wgląd oraz sprawdzone techniki terapeutyczne pozwolą nam poznać samych siebie, rozwinąć swój potencjał i nareszcie w pełni cieszyć się życiem.

Książkę można zamówić w tym miejscu.

Przynależność. Jak przypomnieć sobie drogę do domu, Toko-pa Turner

Przynależność. Jak przypomnieć sobie drogę do domu Sprawdź na TaniaKsiazka.pl >>Jeśli szukasz wyjątkowej książki o samorozwoju, przeczytaj Przynależność. Jak przypomnieć sobie drogę do domu autorstwa sławnej badaczki snów. Toko-pa Turner pisze w niej o znanym większości z nas poczuciu wyobcowania i odłączenia od świata. O samotności, którą bardziej niż kiedykolwiek doświadczają współcześni ludzie, mimo połączenia, jakiego nigdy wcześniej nie było. Wszyscy bowiem jesteśmy poddani kulturowej presji zwalczania tego, co odróżnia nas od innych. Jednocześnie usilnie poszukujemy drogi do odzyskania swojej niepowtarzalnej jaźni i pragniemy na nowo poczuć przynależność ze sobą, z innymi i ze światem. Niestety bezskutecznie.

Autorka zabiera czytelnika w podróż w głąb psychiki i pokazuje jak można odzyskać to poczucie. Sięga do najgłębszych źródeł wyobcowania, odkrywa tajemnicze działanie snów i konfrontuje się z osieroconym „ja”. Dzieli się doświadczeniami z własnego życia, wynikami badań marzeń sennych, przywołuje znane archetypy, sięga do pamięci genetycznej, będącej nośnikiem traum rodzinnych i przygląda się praktykom przodków. Wszystko po to, by pomóc nam przywrócić przynależność do świata i ludzi.

Książkę można zamówić w tym miejscu.

Droga do siebie. O poczuciu wartości, Woydyłło Ewa

Droga do siebie. O poczuciu wartości Sprawdź na TaniaKsiazka.pl >>Droga do siebie. O poczuciu wartości to bardzo ciekawa pozycja wydawnicza autorstwa popularnej i cenionej psycholożki, Ewy Woydyłło. Autorka zwraca uwagę na to, że bardzo wielu ludzi zmaga się z brakiem poczucia własnej wartości. W większości są to kobiety, które uginając się pod ciężarem trudnych doświadczeń, przytłaczającą codziennością i kulturą patriarchatu, mają problem z samoakceptacją. Nie wierzą we własne możliwości, że cokolwiek od nich zależy i najczęściej stawiają się w roli ofiary.

To z takimi kobietami między innymi pracuje Ewa Woydyłło i ma duże sukcesy na tym polu – pomogła już setkom potrzebujących. Za sprawą książki ma szansę dotrzeć do jeszcze większej liczby. A ta jest zaproszeniem do uważnej podróży w głąb siebie. Do przyglądania się swoim myślom, słowom i czynom. Do wychwytywania szkodliwych schematów, usuwanie ich i zastępowanie nowymi. Te działania pozwalają bowiem na uzyskanie spokoju i wewnętrznej siły oraz wzrastanie w poczuciu własnej wartości.

Książkę możesz zamówić w tym miejscu.

Dary niedoskonałości, Brene Brown

Dary niedoskonałości Sprawdź na TaniaKsiazka.pl >>Dla wszystkich mierzących się z problem perfekcjonizmu i w związku z tym zaniżoną samooceną proponuję książkę Brene Brown Dary niedoskonałości. Ta badaczka i nauczycielka akademicka przekonuje, że wcale nie musimy być tacy idealni, jak myślimy i możemy popełniać błędy. Proponuje drogę akceptacji własnych braków i wad, uznając je za integralną część ludzkiej natury. Wychodzi bowiem z założenia, że tylko wtedy będziemy w stanie przekonać się, jakimi darami obdarza nas niedoskonałość. Co to są za dary? Odwaga, by pewniej podejmować decyzje, bez lęku. Współczucie, by traktować lepiej siebie innych. I zrozumienie, że każdy może się mylić, dzięki któremu będziemy nawiązywać  silniejsze więzy z bliskimi.

Według jej tezy dzięki niedoskonałości wszyscy możemy być pełni radości i odczuwać głęboką satysfakcję z tego, kim jesteśmy i co nam się przytrafia.

Książkę można zamówić w tym miejscu.

Znajdź swoje DLACZEGO. David Mead, Simon Sinek, Peter Docker

Znajdź swoje DLACZEGO Sprawdź na TaniaKsiazka.pl >>Książka Znajdź swoje DLACZEGO. Droga do poczucia spełnienia i wewnętrznej motywacji autorstwa Davida Meada, Simona Sinka i Petera Dockera to kontynuacja bestsellera Zaczynaj od Dlaczego, która zachęciła miliony ludzi do zastanowienia się nad swoimi działaniami w życiu prywatnym i zawodowym. Kolejna publikacja pokazuje, jak w praktyce wykorzystać spostrzeżenia Sinka, by czuć  pracy większą inspirację, a potem inspirować ludzi ze swego otoczenia.

Każdy z nas zasługuje bowiem na to, by w pracy czuć się bezpiecznie i mieć poczucie, że robi coś ważnego. Natomiast kluczem do osiągnięcia takiego spełnienia jest pełne zrozumienie, dlaczego tak naprawdę robimy to, co robimy.

Znajdź swoje DLACZEGO można zamówić w tym miejscu.

Inne Książki o samorozwoju czekają na Was pod tym linkiem.

Czytaj także: