Wes Anderson reżyserem adaptacji Dahla

Wes Anderson reżyserem adaptacji prozy Roalda Dahla? Nie wiem jak dla Was, ale dla mnie taka perspektywa brzmi świetnie! Tym razem amerykański reżyser bierze na warsztat Zdumiewającą historię Henry’ego Sugara, czyli zbiór opowiadań autora kultowego Charliego i fabryki czekolady. A to wszystko pod sztandarem Netflixa!

Wes Anderson reżyserem adaptacji Dahla

Netflix i ekranizacje książek Roalda Dahla

Netflix wykupił Roald Dahl Story Company, czyli firmę zarządzającą spuścizną pisarza, a tym samym zyskał prawa do jego twórczości. Dzięki temu posunięciu trwają już prace nad kilkoma adaptacjami prozy Dahla.

Wśród nich znajduje się między innymi produkcja oparta na Charliem i fabryce czekolady. W przedsięwzięcie  zaangażowani są m.in. Taika Waititi oraz Phil Johnston.

Z kolei w formie musicalu będziemy mogli zobaczyć historię małej miłośniczce książek, czyli Matyldy. W tytułowej roli wystąpi Alisha Weir, a towarzyszyć jej będą m.in. Emma Thompson, Lashana Lynch, Stephen Graham i Andrea Riseborough.

Zdumiewająca historia Henry’ego Sugara – o czym?

Akcja opowieści zebranych w Zdumiewającej historii Henry’ego Sugara i sześciu innych opowiadaniach (wydanych po raz pierwszy w 1977 roku) toczy się w świecie, w którym nie brakuje niesamowitych wydarzeń i bohaterów. W sieci pojawiają się informacje, według których zekranizowane zostaną 3 opowiadania ze zbioru, wśród nich tytułowe.

Henry to zamożny hazardzista, ciągle poszukujący sposobów na pomnożenie majątku. Pewnego dnia dowiaduje się o istnieniu człowieka, który widzi bez użycia oczu (a do tego podobno patrzy przez kartki), którą to sztukę opanował podobno dzięki specjalnej metodzie medytacji. Sugar postanawia opanować tę umiejętność i wykorzystać ją w kasynach.

W obsadzie filmu nie zabraknie znanych nazwisk. Na ekranie zobaczymy m.in. Benedicta Cumberbatcha, Dave’a Patela, Ralpha Fiennesa i Bena Kingsley’a.

Wes Anderson reżyserem adaptacji Dahla

Warto przypomnieć, że Wes Anderson ma już w swoim dorobku ekranizację prozy Dahla. Mowa tu o filmie animowanym pod tytułem Fantastyczny Pan Lis z 2009 roku. Reżyser otrzymał za niego nominację do Oscara.

Na koniec pytanie do Was – co myślicie o takim wyborze reżysera? Lubicie filmy Wesa Andersona? Dajcie znać w komentarzach!

Zobacz także: