Nowa adaptacja Wiedźm

Brytyjski pisarz Roald Dahl zapisał się w sercach młodszych czytelników m.in. za sprawą takich tytułów jak: Charlie i fabryka czekolady, Wiedźmy czy Matylda i BFG, Bardzo fajny gigant. Jego powieści doczekały się kilku niemniej popularnych ekranizacji, które z miejsca podbiły serca widzów. Teraz okazuje się, że już niebawem światło dzienne ujrzy nowa adaptacja Wiedźm. Historia ta już raz pojawiła się w kinach w 1990 roku. Wtedy na ekranach wystąpili m.in.: Anjelika Huston i Rowan Atkinson. Jesteście ciekawi, czego możecie spodziewać się tym razem? Dobrze się składa, ponieważ mam dziś dla was nie tylko informacje o produkcji, ale także zwiastun!

Nowa adaptacja Wiedźm

Kadr z zapowiedzi Wiedźm, źródło youtube.com

Nowa adaptacja Wiedźm – kilka szczegółów oraz zwiastun

Za adaptację filmową książki pt. Wiedźmy odpowiedzialny jest Robert Zemeckis. Kinowi maniacy z pewnością kojarzą to nazwisko. To właśnie on stworzył m.in. takie hity jak Forrest Gump czy Powrót do przyszłości. W związku z tym widzowie słusznie mogą spodziewać się naprawdę spektakularnego widowiska.

Akcja powieści w filmowej wersji została przeniesiona do Alabamy 1967 roku, zaś jej głównym bohaterem jest czarnoskóry chłopiec. Osierocony chłopak zamieszkuje z ukochaną babcią w Demopolis. Pewnego dnia spotykają oni na swojej drodze zwodniczo piękne, lecz na wskroś diaboliczne wiedźmy. Wtedy też kobieta zapobiegawczo zabiera wnuka do luksusowego kurortu nad morzem. Pech jednak chciał, że dokładnie w tym samym czasie Wielka Wiedźma zwołuje koleżanki z całego świata, oczywiście pod przykrywką. Ponieważ chce ona wprowadzić w życie swój niecny plan.

Producenci zaznaczają, iż fabuła filmu została dostosowana do współczesnych odbiorców. W rolę głównego bohatera wcielił się Jahzir Kadeem Bruno. Na ekranach pojawią się także: Anne Hathaway jako Jej Wysokość Wiedźma, Octavia Spencer, Stanley Tucci oraz Kristin Chenoweth.

Światowa premiera filmu odbyła się 22 października 2020 roku, na HBO Max. Niestety nie wiemy jeszcze, kiedy i w jakiej formie nowa adaptacja Wiedźm będzie dostępna w Polsce.

Poniżej podrzucam Wam obiecany zwiastun. Tymczasem wszystkich zainteresowanych książkami pisarza odsyłam tutaj. To dobry moment, by przypomnieć sobie jego kultowe historie!