Lutowe zapowiedzi komiksowe 2022

Nadciąga kolejny miesiąc ekscytujących premier. Jesteście gotowi? Przed nami lutowe zapowiedzi komiksowe na rok 2022! Sprawdźcie, co tym razem przygotowali dla nas wydawcy.

Lutowe zapowiedzi komiksowe 2022

Star Wars Szczęście i los. Doktor Aphra znajdziesz na TaniaKsiazka.pl

Szczęście i los. Star Wars Doktor Aphra. Tom 1

Doktor Aphra to nowy cykl ze świata Gwiezdnych Wojen, w oryginale wydawany od 2020 roku. Seria opowiada o losach awanturniczej archeolożki, która zadarła z samym Darthem Vaderem.

Po serii niefortunnych zdarzeń, doktor Aphra wraca do pracy i rusza na wyprawę życia po drogocenne przeklęte pierścienie z Vaale. W tym celu potrzebuje ekipy łowców skarbów, jakich galaktyka jeszcze nie widziała! Zwłaszcza że Ronen Tagge, dziedzic potężnego rodu, pożąda tej samej zdobyczy.

Czy drużyna Aphry ma szansę zdobyć bogactwo i sławę? A może w jej szeregach zakamuflował się zdrajca?

PREMIERA: 9 lutego 2022

Komiks Rzeźnia numer pięć, czyli krucjata dziecięca znajdziesz na TaniaKsiazka.pl

Rzeźnia numer pięć, czyli krucjata dziecięca

Kolejna propozycja to pierwsza wierna komiksowa adaptacja klasycznej powieści Kurta Vonneguta. Rzeźnia numer pięć uznawana jest za jedno z najważniejszych antywojennych dzieł, jakie kiedykolwiek powstały.

Jest to farsowe spojrzenie na okropności i tragedię wojen, w których walczą i giną dzieci. Opowieść o życiu Billy’ego Pilgrima to także poruszająca rozprawa o niedoskonałości ludzkiej natury. Niekwestionowany must have dla wszystkich fanów Vonneguta oraz tych, którzy lekturę powieści mają jeszcze przed sobą.

PREMIERA: 23 lutego 2022

Komiks Papieże w historii. Pius VII przeciw Napoleonowi do kupienia na TaniaKsiazka.pl

Papieże w historii. Pius VII. Przeciw Napoleonowi

Papieże w historii to seria przybliżająca historię zachodniego świata przez pryzmat papiestwa. W najnowszym tomie znajdziemy się w momencie wielkich zmian politycznych i społecznych w Europie.

We Francji po rewolucji, która wywróciła cały monarchistyczny porządek do góry nogami, władzę obejmuje Napoleon Bonaparte, który rozpoczyna dynamiczną ekspansję terytorialną. W orbicie jego zainteresowań znalazły się również Włochy, a wraz z nimi Państwo Kościelne.

Po złamaniu pierwszego oporu napotkał jednak na godnego siebie przeciwnika – nowo wybrany papież Pius VII, mimo szykan, a wkrótce także aresztowania, nigdy nie poddał się żądaniom Napoleona, stając przeciwko niemu.

PREMIERA: 23 lutego 2022

Komiks Tony Stark. Iron Man znajdziesz na TaniaKsiazka.pl

Tony Stark. Iron Man. Tom 1

Ostatnie lata nie były łatwe dla Tony’ego Starka. Druga wojna domowa superbohaterów i pozorna śmierć odmieniły go w sposób, którego sam jeszcze nie pojmuje. Jedno pozostało niezmienne – Iron Man nadal tworzy przyszłość!

Tym razem naprawdę wykroczy poza granice wyobraźni… prosto na terytorium zarezerwowane dotąd dla bogów i robotów. Czy wirtualny świat eScape okaże się jego najwspanialszym sukcesem, czy najgorszą porażką? Czy nasz bohater podaruje ludzkości lepsze jutro, czy raczej… ulegnie demonom przeszłości?

PREMIERA: 23 lutego 2022

Komiks Batman Imposter znajdziesz na TaniaKsiazka.pl

Batman Imposter

Bruce Wayne działa jako Mroczny Rycerz dopiero od roku, ale nie ma wątpliwości, że jego czyny odciskają swoje piętno na Gotham. Niestety w tym czasie zyskał kilku potężnych wrogów. Wszyscy, którzy do tej pory dzierżyli władzę w mieście, źle znoszą zamieszanie, jakie wprowadza Batman… Wygląda na to, że ktoś z nich postanowił pozbyć się nowego obrońcy prawa.

Na ulicach Gotham zaczyna działać drugi Batman. Oszust nie ma żadnych skrupułów, aby mordować przestępców. Gdy pojawiają się nagrania, na których widać, jak dokonuje egzekucji, po piętach Batmana zaczyna deptać policja.

Nie ulega więc wątpliwości, że musi znaleźć przebierańca i oczyścić swoje dobre imię… Tylko czy mu się to uda, gdy będzie skrywał twarz za maską?

PREMIERA: 23 lutego 2022

Cyberpunk 2077. Gdzie jest Johnny

Gdzie jest Johnny? Cyberpunk 2077. Tom 3

Poznajcie kolejny tom z uniwersum Cyberpunka 2077! Bohaterem powieści jest niezłomny dziennikarz, który od dawna chce zniszczyć zepsute korporacje z Night City. I wreszcie ma ku temu okazję.

Ktoś użył ładunków atomowych, żeby wysadzić centralę wielkiej firmy. Plotka głosi, że był to niesławny Johnny Silverhand. Mówi się też, że zamachowiec nie żyje, a jego ciało wciąż znajduje się w podziemiach zrujnowanej wieży. Zadanie dla reportera: odnaleźć zwłoki.

Ale czy Johnny rzeczywiście zginął, czy to tylko pogłoska? Na ulicach Night City można sporo usłyszeć, a upadek korporacji to dopiero początek.

PREMIERA: 23 lutego 2022

Lutowe premiery komiksowe 2022: najnowszy tom serii Usagi Yojimbo znajdziesz na TaniaKsiazka.pl

Powrót. Usagi Yojimbo. Tom 2

Pora na kolejny tom przygód niezłomnego rōnina! Tym razem Usagi postanawia odwiedzić rodzinne strony, gdzie nadal mieszka jego ukochana i gdzie spędził szczęśliwe chwile, służąc panu Mifune. Czasy się jednak zmieniły i teraz są to tereny niebezpieczne dla wojowników takich jak on.

Właśnie z tego powodu nasz bohater najpierw stoczy walkę ze zgrają czyhających na jego życie zabijaków, a później wplącze się w krwawy spisek. Usagi stanie przed wyborem: czy ma pozostać wierny martwym, czy żywym?

PREMIERA: 23 lutego 2022

Lutowe premiery komiksowe 2022: komiksu Lucifer. Tom 3 szukaj na TaniaKsiazka.pl

Lucyfer. Tom 3

Kolejna propozycja to trzeci i ostatni tom zbiorczy opowieści o Lucyferze, Gwieździe Zarannej i jego walce z Jahwe.

Drzewo Kosmosu upada, a wilk Fenrir wykorzystuje okazję, by szturmem zdobyć Niebo. Lucyfer próbuje go powstrzymać, podejmując podróż, której pierwszy przystanek to bramy piekieł, a ostatni – sam Bóg.

Połączeni wbrew woli we wspólnej walce, Bóg i Diabeł ostatecznie rozstrzygają spory i odpowiadają na pytanie, czy wolna wola naprawdę istnieje.

PREMIERA: 23 lutego 2022

Komiksu Green Lantern. Tom 4. Ultrawojna szukaj na TaniaKsiazka.pl

Ultrawojna. Green Lantern. Tom 4

Przechodząc do serii o superbohaterach, w naszym zestawieniu nie mogło zabraknąć czwartego i ostatniego tomu serii Green Lantern.

Po wojnie z Latarniami Antymaterii poległy Hal trafia do osobliwych zaświatów, gdzie staje przed sądem Młodych Strażników. Gdy wyjdzie na jaw cała prawda o Ultrawojnie i Kosmicznym Graalu, wszystko zmieni się na zawsze.

Jakie siły czają się w mroku? Jakie niepojęte tajemnice zostaną ujawnione w tyglu kosmicznych spisków i szemranej międzygwiezdnej polityki? Gdy podziały zaczną rozprzestrzeniać się z planety na planetę, czy miłość zdoła zwyciężyć? Hal musi być gotowy na śmierć i odrodzenie, aby kolejny raz uratować wszechświat…

PREMIERA: 23 lutego 2022

Komiks Amazing Spider-man. Życiowe osiągnięcie znajdziesz na TaniaKsiazka.pl

Życiowe osiągnięcie. Amazing Spider-Man. Tom 3

Ostatnia lutowa propozycja komiksowa to najnowszy tytuł z serii Marvel Fresh. Jonah Jameson ma nową pracę – został prezenterem radiowym. To zajęcie tylko komplikuje jego już i tak niełatwą relację ze Spider-Manem, którego tożsamość wreszcie poznał. Dodatkowo na celownik biorą go Enforcers.

Jak poradzi sobie z tym faktem doświadczony, ale bardzo nerwowy dziennikarz? Czy będzie mu potrzebna pomoc Człowieka-Pająka? W niebezpieczeństwie znajduje się również ciocia May. A ją tylko Pająk może uratować… Mówiąc krótko: Peter Parker znów ma pełne ręce roboty!

PREMIERA: 23 lutego 2022

Tak prezentują się lutowe zapowiedzi komiksowe na rok 2022.
Od którego tytułu zaczniesz?

Lutowe zapowiedzi komiksowe 2022 znajdziesz na TaniaKsiazka.pl