Bestsellery i zestawieniaKryminał i sensacjaPolecamy

Kryminały 2017 – listopadowe zapowiedzi. Nowe książki Lackberg, Mroza i Świst

Kryminały 2017

Długo wyczekiwane kryminały 2017 

Koniec roku przynosi kilka wielkich premier w świecie literackiego kryminału. Po długo wyczekiwanej najnowszej książce Dana Browna Początek, która miała swoją premierę 3 października, przed fanami mrocznych kryminałów kolejne wspaniałe tytuły. W listopadzie pojawi się długo wyczekiwana Czarownica Camilli Lackberg, W kręgach władzy. Tom 2. Większość bezwzględna Remigiusza Mroza oraz druga książka Pauliny Świst, zatytułowana Komisarz. Sprawdźcie, o czym będą i szykujcie się na kryminalną jesień.

Zacznijmy od tej, chyba nie przesadzę, najważniejszej zapowiedzi w świecie kryminałów: Czarownica Camilli Lackberg. Na tę książkę fani czekali od stycznia tego roku, kiedy pojawiły się pierwsze doniesienia, że książka będzie miała swoją anglojęzyczną premierę w kwietniu. Polskie tłumaczenie najpierw miało być w październiku, ale teraz wiadomo, że ostateczna premiera to 9 listopada.

Kryminały 2017 – Czarownica

Czarownica koncentruje się wokół zbrodni sprzed lat, kiedy to w miejscowym jeziorku we Fjällbace znaleziono zwłoki małej dziewczynki. Od tego czasu minęło trzydzieści lat, a niewielkim miasteczkiem wstrząsa podobna zbrodnia. Tym razem policja poszukuje czteroletniej Linnei. Sprawy wydają się być bardzo podobne, jednak początkowo nikt nie może uwierzyć, że mogą mieć ze sobą coś wspólnego, ponieważ za winne śmierci małoletniej ofiary sprzed trzydziestu lat uznano dwie 13-latki, obecnie dorosłe kobiety.

Skazane za zbrodnię sprzed lat kobiety cieszą się wolnością. Jedna jest znaną aktorką, druga dalej mieszka we Fjällbace. Żadna mimo wyroku sądowego nigdy nie spędziła ani jednego dnia w więzieniu. Sprawą zajmuje się Patrik Hedström, tradycyjnie pomaga mu Erika Falck. Premiera: 9 listopada.

Kryminały 2017 – Większość bezwzględna 

Druga wielką premierą będzie najnowsza książka Remigiusza Mroza, tym razem z serii W kręgach władzy, zatytułowana Większość bezwzględna. Pierwszy tom w politycznym cyklu autora cieszył się ogromną popularnością, zapewne nie inaczej będzie z drugą częścią w  serii. Ponownie wracamy do bohaterki pierwszej książki, która już nie jest marszałkiem, ale panią prezydent.

Kariera kobiety nie jest usłana różami, teraz pojawiają się doniesienia o możliwym zamachu terrorystycznym i ktoś sabotuje jej stanowisko. Kto może jej życzyć źle? Głowa państwa, która nie czuje się bezpiecznie to z pewnością początek wielkiego chaosu. Premiera: 9 listopada.

Kryminały 2017 – Komisarz

Trzeci tytuł to równie długo wyczekiwana książka niezwykle zdolnej Pauliny Świst. Jej debiut, Prokurator będący połączeniem kryminału i powieści erotycznej okazał się wielkim sukcesem. W drugiej książce zatytułowanej Komisarz, prokurator Łukasz Zimnicki będzie miał nie lada orzech do zgryzienia. Znany biznesem, Antoni Kadziewicz, pozornie idealny ojciec i odnoszący sukcesy przedsiębiorca to w rzeczywistości pośrednik w sprowadzaniu Ukrainek do polskich domów publicznych.

Policja odkrywa jego działania, a prokurator Zimny proponuje mu układ. Ma być wtyką policji i prokuratury do świata przestępczego. Jeżeli się nie zgodzi, trafi do więzienia na resztę swoich dni. W tle pojawia się jego córka Zuzanna Kadziewicz, która do tej pory żyła jak księżniczka, czerpiąc z fortuny ojca. Mogła zajmować się rozwijaniem swojej pasji, którą jest praca z dziećmi. Teraz jej życie może bezpowrotnie się zmienić. Jaką odegra rolę w całej tej sprawie? Premiera: 22 listopada.

Kryminalna jesień zapowiada się naprawdę niesamowicie. Na które książki czekacie najbardziej?

Inne bestselerowe kryminały znajdziecie tutaj: Kryminał i sensacja.