Kobieta w klatce - sprawdź na TaniaKsiazka.pl

Nowe wydanie Kobiety w klatce to doskonała wiadomość dla wszystkich miłośników skandynawskich kryminałów. Autorem powieści jest Jussi Adler-Olsen i warto tutaj wspomnieć, że od duńskiej premiery tej książki minęło już dziesięć lat. Miłośnicy gatunku z pewnością doskonale wiedzą, że rozpoczyna ona kultowy już cykl pt. Departament Q. W jego skład wchodzi aktualnie aż siedem części, z czego każda błyskawicznie zyskała status bestsellera i rozchodzi się niczym świeże bułeczki. Kobieta w klatce autorowi zapewniła mnóstwo prestiżowych nagród i wyróżnień oraz miłość Czytelników na całym świecie. Jeśli nie mieliście jeszcze okazji zapoznać się z tą historią, koniecznie nadróbcie zaległości!

Nowe wydanie Kobiety w klatce – klasyka skandynawskiego kryminału

W 2002 roku w niewyjaśnionych okolicznościach znika młoda piękna parlamentarzystka, Merete Lynggaard. Wszystko dzieje się na pokładzie promu, kursującego między Rodby, a Puttgarden. Co najdziwniejsze, nikt nie widział tego zdarzenia, a wszelkie ślady po zaginionej zdają się nie istnieć. Chociaż policja przeprowadza śledztwo, a ich poszukiwania zakrojone są na szeroką skalę, nie przynosi to żadnych rezultatów.

Pięć lat później, w 2007 roku zostaje utworzony Departament Q. To specjalny oddział policji, który ma zająć się nierozwiązanymi sprawami sprzed lat. Carl Morck z kopenhaskiego Wydziału Zabójstw staje na jego czele. Taki wybór nie każdemu przypadł do gustu. Chodzi bowiem o tajemniczego asystenta Morcka, Assada. Jednak kiedy ta dwójka przejmuje dochodzenie w sprawie zaginięcia Merete, od razu przystępują do akcji. Bardzo szybko odkrywają, że nie był to nieszczęśliwy wypadek.

Czy kontrowersyjny policjant i jego ekscentryczny pomocnik zdołają zakończyć koszmar kobiety, nim sami staną się ofiarami szaleńczego planu?

Jussi Adler-Olsen stworzył opowieść, która, choć zaliczana do klasyki skandynawskiego kryminału, znacząco wymyka się tym ramom. Bohaterowie są niezwykle wiarygodni, a odbiorca bardzo szybko traci poczucie, że są to fikcyjne postaci. W tej powieści zdają się żyć własnym życiem. Jeśli dołożyć do tego talent autora, mroczne intrygi i mnóstwo akcji, powstaje naprawdę dobra opowieść.

Nowe wydanie Kobiety w klatce znajdziecie tutaj. Gorąco polecamy!