Książka 451 stopni Fahrenheita, której autorem jest Ray Bradbury, jest już dostępna na polskim rynku. Ta powieść przypadnie do gustu wszystkim miłośnikom literatury science fiction, która jest dystopijnym obrazem naszej przyszłości. Chociaż od pierwszego wydania książki mija już 55 lat, historia ta nadal szokuje i wzbudza wiele emocji. Warto również wspomnieć, że w 1966 roku powstał film nawiązujący fabułą do treści niniejszej powieści pod tytułem Fahrenheit 451. Jeśli zatem do tej pory nie słyszeliście o tej powieści, koniecznie nadróbcie zaległości! Gwarantujemy, że nie pożałujecie.

Książka 451 stopni Fahrenheita – świat, gdzie czytanie książek jest zabronione

W przyszłości przedstawionej przez autora, Stany Zjednoczone stają się ogromną potęgą. Przedstawiciele państwa głęboko wierzą w to, że USA jest jednym z najsilniejszych państw i prowadzą bezmyślną wojnę ze wszystkimi krajami świata. Mieszkańcy mocarstwa nie mają jednak powodów do obaw. Ich domy zostały zbudowane z niepalnych materiałów, które dają poczucie bezpieczeństwa.

Jest jeszcze coś. W tym świecie została zakazana wszelka literatura. Książek nie wolno czytać, a tym bardziej nie wolno ich mieć we własnym domu. Usuwaniem zakazanych przedmiotów zajmuje się specjalnie wyszkolona jednostka strażaków, którzy bez mrugnięcia okiem spalają znalezione książki. Ludźmi manipuluje się poprzez media, przedstawiające w kolorowych barwach nawet największe tragedie i klęski. Młodzież w szkołach uczy się również jedynie z filmów. Rodzina w tym świecie nie ma żadnej wartości. Tutaj żony nie martwią się o swoich mężów, a dzieci traktowane są jak zbędny ciężar.

To właśnie w takim świecie przyszło żyć głównemu bohaterowi. Guy Montag jest strażakiem i zagorzałym przeciwnikiem literatury. Nigdy nie przeszło mu nawet przez myśl, by kwestionować swoje nijakie życie. Wszystko zmienia się, kiedy zostaje mu objawiona przeszłość, w której ludzie nie żyli w strachu, i teraźniejszość, w której można postrzegać świat przez pryzmat idei.

Montag zaczyna gromadzić w domu najbardziej z zakazanych dóbr. Odkrywa również, że bez nich ludzie są jedynie pustymi ciałami bez duszy. Okazuje się, że książki staną się zagrożeniem dla jego życia.

Książka 451 stopni Fahrenheita znajduje się tutaj. Gorąco polecamy!