Jesteście fanami Igrzysk śmierci i szukacie czegoś w podobnym klimacie? Jeśli tak, nadstawcie ucha (a może raczej oka?) – ta książka powinna Was zainteresować! Vortex. Dzień, w którym rozpadł się świat to pierwszy tom nowej dystopijnej trylogii autorstwa Anny Benning. Książka jest już dostępna w księgarniach!

Anna Benning Vortex. Dzień, w którym rozpadł się świat

Vortex. Dzień, w którym rozpadł się świat

Dzień, w którym pojawił się pierwszy vortex, zmienił wszystko. Zmienił nasze kraje. Nasze morza. I zmienił nas. Jego energia zbudziła moce, które nie miały prawa zaistnieć. Moc ognia, moc ziemi, powietrza i wody. Dziś nasz świat już nie jest taki jak dawniej. Ale vortexy zostały. Nauczyłam się nimi przemieszczać. Nauczyłam się korzystać z ich mocy. Nie miałam jednak pojęcia, jakie będą tego skutki… I co się stanie, kiedy rozpadnie się świat.

fragment opisu od wydawcy

Jak wygląda rzeczywistość Vortexu?

Kilkadziesiąt lat temu nastąpiła Wielka Mutacja, która prawie unicestwiła planetę. Zagrożeniem stali się mutanci, czyli ludzie, których DNA wymieszało się z cząsteczkami roślin, wody, powietrza i ognia. Ochronę przed nimi zapewniają tzw. łowcy.

Dodatkowo na świecie pojawiły się vortexy – tunele energetyczne, portale którymi (podejmując olbrzymie ryzyko) można w kilka sekund przenieść się w inne miejsce.

Elaine chce zostać jednym z łowców, musi jednak spełnić warunek: wziąć udział w szaleńczym i śmiertelnie niebezpiecznym wyścigu vortexami i zająć miejsce w pierwszej dziesiątce. Dziewczyna konkuruje z setkami młodych ludzi z całego świata.

Niespodziewanie w czasie wyścigu Elaine odkrywa w sobie niezwykłą moc, która może odmienić rzeczywistość. Niestety jedynym potencjalnym sojusznikiem dziewczyny jest chłopak, który nie chce jej znać…

Anna Benning Vortex. Dzień, w którym rozpadł się świat

Vortex. Dzień, w którym rozpadł się świat – kiedy premiera?

Premiera pierwszego tomu trylogii Anny Benning odbyła się 30 czerwca 2021 roku.

Książka ukazała się nakładem wydawnictwa Media Rodzina.

Vortex. Dzień, w którym rozpadł się świat znajdziecie  POD TYM LINKIEM.

 

Zobacz także: