Pierwsza książka z Uniwersum Metro 2035 to doskonała propozycja dla wszystkich miłośników powieści z gatunku science fiction. Co więcej, to idealna lektura dla tych, którzy pokochali kultowe już powieści związane z Uniwersum Metro 2033 Dmitrija Glukhovsky’ego. Warto tutaj bowiem wspomnieć, że Uniwersum Metro 2035 to zupełnie nowy cykl, który można śmiało uznać za odnogę pierwowzoru. Prezentowana dziś powieść pt. Piter. Wojna to dzieło, za które odpowiada Szymun Wroczek. Jako ciekawostkę można podać tutaj fakt, że jest to pseudonim pisarza, zaczerpnięty z filmu i przybrany na cześć jednego z bohaterów. Sam twórca tłumaczy to w następujący sposób:

Tam był wielki moralny dylemat. Bardzo mnie to poruszyło. Obecnie w jego powieściach można dostrzec, że Wroczek lubi stawiać swoich bohaterów w podobnych sytuacjach.

Pierwsza książka z Uniwersum Metro 2035Piter. Wojna

Głównym bohaterem powieści jest Uber, marzyciel i romantyk, który wegetował w metrze przez ponad 20 lat. Jednak przez ten czas nie utracił wiary w sprawiedliwość i lepszy świat. Co więcej, mężczyzna nadal jest w stanie walczyć o swoje idee do ostatniej kropli krwi.

Dotychczasowe, drobne potyczki między ugrupowaniami, kontrolującymi poszczególne stacje petersburskiego metra, przemieniły się w regularną wojnę. Stawka jest wysoka – zwycięzca zapanuje nad całym Wielkim Metrem. Jest jednak spory problem. Nie można założyć, że górę w tej bitwie weźmie człowiek. Od zrzucenia głowic atomowych mijają właśnie dwie dekady. Okazuje się, że to wystarczający czas, by w ruinach miasta powstało nowe, więcej niż rozumne, życie. Życie, które również chce zając miejsce pod niebem i pod ziemią.

Przed Uberem i jego przyjaciółmi niezwykle niebezpieczne zadanie. Odcięci od rodzimych stacji, muszą przedostać się do domu. A to wiąże się z wyjściem na powierzchnię. Za wszelką cenę muszą także przetrwać. Bo inaczej nikt nie opowie o tym, kto lub co kryje się pod kopułą soboru św. Izaaka.

Pierwsza książka z Uniwersum Metro 2035 pt. Piter. Wojna znajduje się tutaj. Gorąco polecamy ją wszystkim miłośnikom postapokaliptycznych powieści science fiction!