Ekranizacje i adaptacjeFantastykaFantasyKsiążki na podstawie filmuZapowiedzi i nowości

Książka Fantastyczne zwierzęta część 2 w formie scenariusza do filmu pojawi się w Polsce w 2019 roku!

Książka Fantastyczne zwierzęta część 2

Książka Fantastyczne zwierzęta część 2, czyli znowu scenariusz

Książka Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć. Zbrodnie Grindelwalda pojawi się oczywiście w formie oryginalnego scenariusza do filmu, a nie zwykłej książki fabularnej. Dokładnie tak, jak to miało miejsce w przypadku pierwszego filmu z serii i towarzyszącego mu wydania książkowego scenariusza: Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć. Oryginalny scenariusz. Polska premiera książki jest zapowiedziana na pierwszy kwartał 2019 roku. Sprawdźcie, dlaczego oprócz wybrania się na film, warto zaopatrzyć swoją biblioteczkę właśnie w ten tytuł.

Idealny klimat, idealna aura, genialny film

Nie mogę się doczekać tego momentu, kiedy z papierowym kubkiem aromatycznej kawy na wynos usiądę w fotelu kinowym i obejrzę kolejny film, do którego powstania przyczyniły się wyobraźnia i wielki talent JK Rowling. Będzie wtedy zapewne już dosyć chłodno na dworze, liście na drzewach staną się już właściwie wspomnieniem, a każdy z nas pewnie będzie już rozmyślał, jakie prezenty podarować bliskim na święta. Tak, tak 16 listopada to będzie mniej więcej ta pora roku, czyli idealna aura, żeby zanurzyć się w magicznym świecie wyczarowanym przez Rowling.

Książka Fantastyczne zwierzęta część 2 szybko w Polsce

Polskie wydanie kolejnego scenariusza książkowego do serii Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć ukaże się na kilka miesięcy po anglojęzycznej premierze. Warto wiedzieć, że to naprawdę dobry czas, bo książka w oryginale jeszcze się nie ukazała. Jej wydanie będzie towarzyszyło premierze filmu, czyli wersja filmowa i książkowa będą debiutować na świecie dokładnie 16 listopada 2018.

Sama okładka do papierowego wydania scenariusza stała się dla fanów nie lada łamigłówką. Zastanawiają się, czy dwa patrzące na siebie koty mają symbolizować dwóch potężnych czarodziejów: Dumbledora i Grindelwalda? Na okładce nie brakuje nawet nawiązań (zdaniem fanów) do samego początku powieści o magicznym świecie, czyli część: Harry Potter i kamień filozoficzny. Spróbujcie przyjrzeć się nieco z bliska okładce, może i wy odkryjcie kilka ważnych elementów i symboli, które będą miały odniesienie do wydarzeń w książce i w filmie.

Książka Fantastyczne zwierzęta część 2 koniecznie do przeczytania

Jeżeli czytaliście już Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć. Oryginalny scenariusz, czyli pierwszy tom serii na pewno wiecie, czego mniej więcej można się spodziewać. Dlaczego warto nie tylko pójść na film, ale także zakupić tę książkę? Chociażby dlatego, że jak wszystkie tytuły z serii będzie przepięknie wydana. Ponadto czytając tę historię, którą zobaczymy na ekranie, odkryjemy dialogi i elementy fabuły, które nie były z jakiegoś powodu uwzględnione lub które w natłoku wydarzeń można po prostu przegapić. Fani, którzy “czytali” i oglądali pierwszy film z serii, twierdzą, że dla nich czytanie było ponowną wizytą w kinie i wiązało się z podobnymi emocjami.

Książka Fantastyczne zwierzęta część 2, czyli starcie Newta z Grindelwaldem

A o czym będzie drugi scenariusz do filmu i sam film? Otóż jak możemy wywnioskować z opisu książki oraz z trailerów do filmu, Grindelwaldowi, po pojmaniu pod koniec pierwszego filmu, udało się zbiec. Teraz kombinuje, jakby tu zgromadzić całą grupę zwolenników, którzy pomogą mu w wielkiej bitwie o czystość magicznej krwi. Grindelwald ma obsesje i nie zawaha się posłuchać jej głosu, Tymczasem ma silnego przeciwnika – samego Dumbledore’a, jeszcze całkiem młodego czarodzieja. Jednak ten czarodziej, który później będzie najpotężniejszym człowiekiem władającym magią na ziemi, z jakiegoś powodu nie będzie w stanie pokonać Grindelwalda. Co więcej prawdopodobnie wcale nie o siłę, wiedzę czy zdolność posługiwania się magią będzie tutaj chodziło. Dumbledore poprosi więc o pomoc Newta.

Ta część filmowa podobnie jak poprzednie będzie obfitowała w niesamowite efekty specjalne, galopującą akcję i ciekawe postacie pierwsze i drugoplanowe. Dowiemy się nieco więcej o samym Newcie i o okresie, kiedy był uczniem Hogwartu. Tak tak to będzie taki mały ukłon w stronę klimatu z Harry’ego Pottera.

Kto czyta scenariusze?

Ta książka podobnie jak poprzednia i jak Harry Potter 8. Harry Potter i przeklęte dziecko jest napisana w formie scenariusza. Także nie będzie to typowy zapis fabularny, a tekst podzielony na sceny i dialogi. To tak uprzedzam, gdybyście jeszcze nie przyzwyczaili się do tej formy książek wydanych przez Rowling. 🙂

Planujecie wizytę w kinie i czy kupicie także papierowe wydanie scenariusza do filmu?

Poniżej na osłodę podczas czekania najnowszy trailer do wersji filmowej 🙂