Ryszard_Kapuscinski

Ryszard Kapuściński - Busz po polsku - Kup w TaniaKsiazka.plBusz po polsku to książka Kapuścińskiego wydana po angielsku. To bez wątpienia jedna z lepszych wiadomości płynących ze świata literatury. Chodzi bowiem o najstarszą książkę autora, która premierę miała w 1962 roku. Jest to jedyna książka w jego twórczości w całości traktującą o Polsce.

Książka Kapuścińskiego wydana po angielsku – szczegóły

Projektem zajął się największy dom wydawniczy Penguin Random House, który 30 marca na brytyjski rynek wprowadził książkę pt. Busz po polsku. Zbiór reportaży polskiego pisarza ukazał się pod nazwą Nobody Leaves. Większość z tekstów zawartych w ów książce w Anglii pojawiła się po raz pierwszy. Ich przekładem zajął się znany i doświadczony tłumacz William R. Brand, który już wcześniej zajmował się tłumaczeniem twórczości Kapuścińskiego.

Stuart Proffitt, dyrektor wydawniczy Penguin Press tak oto komentuje ów projekt: Ta książka to rzadki portret wielu aspektów życia w Polsce w późnych latach 50. i wczesnych 60. – po stalinizmie, ale wciąż w komunistycznej rzeczywistości o których trudno znaleźć inne wiarygodne doniesienia. To także nadzwyczajna, choć bardzo rozpoznawalna próbka twórczości jednego z najwybitniejszych dziennikarzy XX wieku. Ryszard ma ogromną liczbę anglojęzycznych wielbicieli i mamy nadzieję, że będą zachwyceni równie bardzo, jak my, że jego wcześniejsze prace są teraz dostępne dla szerszego grona czytelników.

To nie wszystko. Wydawca uruchomił także specjalną stronę internetową, na której czytelnicy mogą zapoznać się ze zdjęciami z Polski, z wczesnych lat drugiej połowy XX wieku.

Wszystkich, którzy do tej pory nie mieli jeszcze okazji zapoznać się z książką Busz po polsku, odsyłamy tutaj. Warto przy tym dodać, że Kapuściński uznawany jest za jednego z najwybitniejszych reportażystów na świecie.