Wszystkich fanów twórczości Margaret Atwood ucieszy z pewnością fakt, że pisarka po ogromnym sukcesie nie spoczęła na laurach. Niedawno sieć obiegła niezwykle ciekawa informacja. Jak się okazuje, autorka postanowiła dopisać fragment do jednej ze swoich powieści pt. Opowieść podręcznej. Co będzie zawierał i dlaczego postanowiła to zrobić? Koniecznie czytajcie dalej!

Opowieść Podręcznej

Margaret Atwood zaskakuje fanów

Czytelnicy na całym świecie z niecierpliwością oczekują premiery serialu, który powstał na podstawie Opowieści podręcznej. Początek emisji przewidziany jest na 26 kwietnia. Tymczasem sama pisarka postanowiła skorzystać z okazji i podsycić jeszcze bardziej ciekawość odbiorców.

W oryginalnej wersji powieść stworzona przez Atwood kończy się prelekcją profesora Pieixoto wygłoszoną podczas zjazdu Międzynarodowego Towarzystwa Historycznego w 2195 roku. Wydarzenie to dzieje się wiele lat po właściwej akcji z książki. Całość konferencji traktuje o problemach z ustaleniem autentyczności historii opowiedzianej przez główną bohaterkę i utrwalonej na taśmach. Wykład kończy się słowami: Czy są jakieś pytania?

Jak się okazało, pytań mogło być wiele. Tak też bowiem stwierdziła sama autorka powieści. Oto jak skomentowała decyzję o dopisaniu fragmentu do powieści, którą wydała ponad 30 lat temu:

Dodałam pytania i odpowiedzi, które – jak sądzę – ludzie mogli zadać na tym sympozjum naukowym w 2195 roku. Było dla mnie prawdziwym wyzwaniem, aby przeanalizować ostatnią scenę książki i wyjaśnić kilka kwestii, które narodziły się w głowach czytelników przez lata po ukończeniu „Opowieści podręcznej”.

Warto dodać, że nowy fragment powstał na potrzeby audiobooka. Czy znajdzie się w nowych wydaniach książek? Tego jeszcze nie wiadomo.

Książki Margaret Atwood znajdziecie tutaj. Jeśli jeszcze nie mieliście okazji zapoznać się z jej tekstami, to gorąco polecamy!