Książka Pokora - kup na TaniaKsiazka.pl

Książka Pokora to wspaniała wiadomość dla wszystkich miłośników twórczości Szczepana Twardocha. Poza tym powody do zadowolenia mają wszyscy wielbiciele nietuzinkowych i wciągający historii. Polski pisarz z każdą kolejną książką zaskarbia sobie uznanie kolejnych czytelników. Tym samym jego powieści cieszą się ogromny zainteresowaniem i w błyskawicznym tempie zyskują status bestsellerów. Teraz Twardoch za pomocą mediów społecznościowych ogłosił, że szykuje się do wydania całkiem nowego projektu. Tym samym, jeśli do tej pory nie było Wam po drodze z twórczością tego pisarza, dziś macie idealną okazję, by nadrobić zaległości. Co wiemy o najnowszej historii?

Książka Pokora - kup na TaniaKsiazka.pl

Książka Pokora – kilka słów o fabule i data premiery

Premiera najnowszej książki Szczepana Twardocha przewidywana jest na 16 września 2020 roku. Czego mogą spodziewać się po niej czytelnicy?

Jest 11 listopada 1918 roku. Leutnant Alois Pokora wychodzi ze szpitala na ulice zrewoltowanego Berlina. Szybko orientuje się, że stary świat minął. La Belle Époque umarła w okopach I wojny światowej. Tymczasem nowy świat rodzi się w bólach. Na froncie zachodnim i podczas rewolucji, przetaczającej się przez pokonane Niemcy.

Jednak główny bohater nie należał wcale do starego świata. A i z nowym nie jest mu po drodze. Syn górnika z Górnego Śląska, zrządzeniem losu wyrwany z proletariackiej rodziny, wszędzie spotyka się z pogardą i odrzuceniem. Samotny i prześladowany, wierzy tylko w erotyczną relację z perwersyjną, dominującą Agnes. Jednak w świecie, który się skończył, nic nie jest prawdziwe.

Sam autor tak oto pisze o najnowszej pozycji:

„Pokora” opowiada o władzy i uległości, o cenie, jaką płaci się, walcząc o własną godność, opowiada o wojnie i o następującej po niej rewolucji na ulicach Berlina i Górnego Śląska, o klasowych niepokojach i o erotycznym napięciu w czasach płynnej, rozedrganej rzeczywistości. Akcja „Pokory” dzieje się sto lat temu, zacząłem ją pisać w kwietniu 2019 roku, a jednak wydaje mi się, że jest to powieść właśnie na takie czasy, w jakich przyszło nam żyć.

Przypominamy, że książka Pokora będzie dostępna w sprzedaży od 16 września 2020 roku. Znajdziecie ją tutaj. Dajcie nam koniecznie znać, czy po nią sięgniecie!