Książka Wielkie kłamstewka to historia, która właśnie stała się jednym z najlepiej ocenianych seriali, z Reese Witherspoon i Nicole Kidman w rolach głównych. Ponadto tym tytułem Liane Moriarty stała się pierwszą Australijką, której książka zadebiutowała na pierwszym miejscu listy bestsellerów New York Timesa. Być może niektórzy z Was czytali już Wielkie kłamstewka, ponieważ teraz ta książka jest wznawiana i możemy ją nabyć w opakowaniu serialowym. Ci, którzy jednak jej jeszcze nie czytali, niech koniecznie sprawdzą, jaką historię opowiedzą nam trzy niezwykłe kobiety, które poważnie zaplątały się w Wielkie kłamstewka.

Książka Wielkie kłamstewka, czyli opowieść o byłych mężach, kłamstwach i tajemniczej zbrodni.

Niektórzy mówią, że nie warto pielęgnować urazów, trzeba pozwolić im odejść. Jednak ja w sumie lubię moje żale, opiekuję się nimi jak zwierzakami domowymi.

Ta książka jest przede wszystkim cebulą, czyli składa się z wielu warstw. Z jednej strony jest to niezwykle zabawna historia z życia trzech bardzo różnych kobiet, które łączy to, że są w okresie, kiedy ich dzieci idą do przedszkola. Poznajmy tutaj typowe lub nieco przejaskrawione życie rodziców, ich wzloty i upadki, przemyślenia i różne sposoby na koloryzowanie rzeczywistości. Spotkamy rodziców, którzy uważają, że ich dzieci są najlepsze na świecie, problemy mam, które zostają w domu i wiele innych parentingowych tematów, wszystko okraszone niesamowitym humorem.

Każdy konflikt ma źródło w zranionych uczuciach jakiejś osoby, nie sądzisz?

Z drugiej strony mamy tu tematy ciężkie: morderstwo i przemoc w rodzinie. Poznajemy typowo małżeńskie problemy. Widzimy, że małżeństwo żadnej z kobiet nie jest doskonałe. Do tego dochodzi sprawa morderstwa. Ktoś zginął, wydarzył się jakiś wypadek. Kto odpowiada i za co? W tym wszystkim ogromną rolę odgrywają kłamstwa, małe, duże. Wszystkie jednak bez wyjątku pomagają bohaterom przetrwać ciężkie chwile, ale czy rzeczywiście ułatwiają rozwiązywanie spraw, czy raczej pogłębiają problemy?


Zajrzyjcie też do: 4 książki dla fanów Zanim się pojawiłeś


Książka, która wyłamuje się ze schematów.

Ta książka jest w końcu po prostu inna. Nie jest to ani romans, ani kryminał, ani historia o przemocy, czy komedia. Ta książka jest tym wszystkim po trochu. Poza tym autorka zastosowała niezwykle ciekawy sposób opowiadania. Poznajemy różne zdarzenia, które doprowadziły do nocy, podczas której popełniono zbrodnię oraz wywiady z osobami, które mają coś do powiedzenia na jej temat tuż po jej dokonaniu. Osoby, które czytały tę książkę piszą: “nie pozwala w nocy spać”, “nie spodziewałam się takiego obrotu wypadków”, “podkreśliłam chyba milion zadań w tej książce, żeby je zapamiętać” i wiele, wiele innych, równie pozytywnych wrażeń.

Hit from Australia.

Autorką książki jest Australijka, która jak dotąd napisała sześć międzynarodowych bestsellerów. Jej debiutancka książka Sekret mojego męża, została sprzedana w trzech mionach kopiii. A CBS Films zakupiło prawo do jej ekranizacji. Serial na podstawie Wielkich kłamstewek zadebiutował 20 lutego i po emisji pierwszego odcinka oficjalnie stał się hitem.