I to nie w byle jakim stylu! Achromatopsja to najnowsza powieść, której autorem jest Artur Chmielewski, polski dziennikarz i fotoreporter. To oczywiście oznacza, że akcja opowieści zostanie po raz kolejny umieszczona w naszym kraju. Jakie miasto tym razem wystąpi w roli głównej i czego mogą spodziewać się czytelnicy? Przekonajcie się sami!

Achromatopsja

Achromatopsja czyli bezbarwny świat

Warto wspomnieć tutaj, że Uniwersum Metro 2033 to projekt, który zapoczątkował rosyjski pisarz – Dmitry Glukhovsky. Jego wizja przyszłości rozbija się o świat po nuklearnej zagładzie, gdzie ludzkość kryje się pod ziemią. W ten sposób unikają licznych zagrożeń, czyhających na powierzchni.

Wraz z biegiem czasu do projektu zaczęło przyłączać się coraz więcej osób, a świat ten błyskawicznie się rozrósł. Jeśli chodzi o Polskę to już dwukrotnie nawiązywano do Uniwersum 2033. Robert J. Szmidt umieścił akcję dwóch powieści we Wrocławiu, zaś Paweł Majka wykorzystał do tego celu Kraków. W najnowszej książce pt. Achromatopsja Chmielewski przenosi czytelników do Warszawy. To właśnie w stolicy rozegra się kolejna część przygód ludności, ukrywającej się w kanałach warszawskiego metra.

Schemat pozostaje niezmienny. Między osobami zamieszkującymi stacje metra panuje nieustający konflikt. Skłócone społeczeństwa nie potrafią dojść do porozumienia. Jednak kiedy na horyzoncie pojawia się kryzys, planują wspólną ekspedycję, która ma dać im nadzieję na lepszą przyszłość. Jak się okazuje, rzeczywistość dość brutalnie zweryfikuje ich wszystkie plany.

Premiera powieści przewidywana jest na 15 marca bieżącego roku.

Wszystkich zainteresowanych dotychczasowymi książkami z Uniwersum Metro 2033, których akcja dzieje się w Polsce odsyłamy poniżej:

Tutaj znajdziecie książki Roberta Szmidta.

Tutaj znajdziecie powieści Pawła Majki.

Na koniec podrzucamy wam jeszcze filmik, w którym Artur Chmielewski zdradza co nieco o najnowszym projekcie: